آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آقاپورعلیشاهی:

مدیران در برخورد با زنان شاغل حداقل نمره را هم نمی‌گیرند

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در واقعیت، فرهنگ جامعه و دیدگاه مدیران کشور آنچنان نیست که نسبت به زنان شاغل حتی نمره 12 کسب کنند.
سه‌شنبه 27 فروردین 1398 ساعت 08:14
مدیران در برخورد با زنان شاغل حداقل نمره را هم نمی‌گیرند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در واقعیت، فرهنگ جامعه و دیدگاه مدیران کشور آنچنان نیست که نسبت به زنان شاغل حتی نمره 12 کسب کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107274178376.jpg مدیران,در,برخورد,با,زنان,شاغل,حداقل,نمره,را,هم,نمی‌گیرند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معصومه آقاپور علیشاهی با اعلام اینکه نمایندگان مجلس با مطالبه های زنان تحصیل کرده درگیر هستند، گفت: 62درصد ظرفیت دانشگاه‌های کشور توسط بانوان کسب شده، اما نرخ بیکاری این افراد قریب 80 درصد است.

وی با ذکر این آمار، از نبود ظرفیت‌های بهره‌برداری از این  پتانسیل و در عین حال از هزینه کرد بالا برای تحصیل زنان انتقاد کرد و افزود: قرار نیست هیچ زنی جای هیچ مردی را بگیرد و تنها باید با ایجاد فرصت، از تخصص زنان استفاده کنیم.

آقاپور استفاده از پتانسیل زنان در گروه های مختلف اشتغال را تنها راه نجات اقتصاد کشور دانست و گفت: در فراکسیون زنان به شدت درباره اشتغال بحث و تبادل نظر کردیم و انتصاب مدیران زن در رده های میانی و ارشد را مورد نظر داشتیم.

وی با بیان اینکه بارها از رئیس جمهور نسبت به گزینش وزیر زن سوال شده ولی او به واژه "خواستیم و نشد" بسنده کرده است، ادامه داد: در فراکسیون زنان در رابطه با شهرک‌های صنعتی تلاش کردیم تسهیلات خاصی به زنان تعلق گیرد.

آقاپور گفت: زنان در حوزه دریافت وام‌های خود اشتغالی در نوبت‌دهی که برای مردان وجود دارد، قرار نمی‌گیرند ولی همچنان در واقعیت جامعه، آنطور که باید و شاید فرهنگ جامعه و دیدگاه مدیران کشور آنچنان نیست که حتی نمره 12 کسب کنند.

این نماینده مجلس با اعلام اینکه قوانین لازم تصویب شده است ولی اجرایی نمی‌شود، اظهار کرد: در شرایط کنونی از وزرا درخواست کردیم تعدادی از مدیران را از میان بانوان انتخاب کنند و در اصلاح قانون انتخابات نیز به شدت تاکید کردیم بانوان در کفِ حداقلِ لیست احزاب باید یک ششم تعداد نمایندگان هر استان باشند.

آقاپور در صورت تصویب این قانون، آن را برای اجرا در اسفند ماه آماده دانست و افزود: در حوزه فرهنگی باید از همه مسیرها استفاده کنیم و معتقدم قبل از آقایان، بانوان نیز باید این مهم را باور کرده و وارد صحنه شوند. /

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000