آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمودی:

اولویت دولت در جبران خسارت سیل، بودجه جاری باشد

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به برداشت از صندوق توسعه ملی برای جبران هزینه‌های سیل گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری برداشت از صندوق باید آخرین راه باشد.
سه‌شنبه 27 فروردین 1398 ساعت 08:27
اولویت دولت در جبران خسارت سیل، بودجه جاری باشد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به برداشت از صندوق توسعه ملی برای جبران هزینه‌های سیل گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری برداشت از صندوق باید آخرین راه باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902105678478000.jpg اولویت,دولت,در,جبران,خسارت,سیل،,بودجه,جاری,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سمیه محمودی ، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در خصوص برداشت از صندوق توسعه ملی برای جبران هزینه‌های خسارات سیل، اظهار کرد: روز گذشته جلسه‌ای در صحن علنی مجلس برای بررسی وضعیت شهرها و استان های سیل زده و همچنین بررسی خسارت‌های ایجاد شده و علل ایجاد این مشکلات داشتیم.

وی افزود: در این جلسه با حضور وزرای نیرو، راه ، کار، جهاد کشاورزی، کشور، رئیس بنیاد مسکن و رئیس جمعیت هلال احمر گزارش‌هایی برآورد شد که تقریباً حدود 35 هزار میلیارد تومان میزان خسارت وارد شده است.

محمودی با اشاره به درخواستی که دولت از مقام معظم رهبری مبنی بر برداشت از صندوق توسعه ملی داشتند، گفت: این صندوق اصولا و نهایتا باید آخرین راه برای استفاده باشد، چراکه به نوعی ذخیره محسوب می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: مجلس به دولت اختیاراتی داده که از بودجه جاری کشور نهایت استفاده را کند و در نهایت اگر مشکلات برطرف نشد بتوانند از صندوق توسعه برای حل مشکلات برداشت کنند.

وی بیان کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری برداشت از صندوق باید آخرین راه باشد.

محمودی در پاسخ به این سوال که این صندوق ظرفیت‌های لازم را برای جبران خسارت سیل دارد یا خیر؟ تصریح کرد: بر اساس قوانین موجود هر ساله مبلغی برای افزودن به صندوق توسعه داشته ایم و در این زمینه مشکلی نداریم، البته تا جایی که بتوانیم نباید از این صندوق برداشت کنیم تا در شرایط بحرانی تر مورد استفاده قرار بگیرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000