آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کاتب:

رسیدگی دوباره به قانون مدیریت بحران در مجلس / در انسجام مدیریت بحران، چالش داریم

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو هیأت رئیسه مجلس به قانون مدیریت بحران اشاره کرد و گفت: این قانون قبل از این حوادث در مجلس تصویب شده بود ولی شورای نگهبان ایراداتی را گرفته بود و اکنون به مجلس ارجاع داده شده و در حال رسیدگی است.
سه‌شنبه 27 فروردین 1398 ساعت 08:10
رسیدگی دوباره به قانون مدیریت بحران در مجلس / در انسجام مدیریت بحران، چالش داریم عضو هیأت رئیسه مجلس به قانون مدیریت بحران اشاره کرد و گفت: این قانون قبل از این حوادث در مجلس تصویب شده بود ولی شورای نگهبان ایراداتی را گرفته بود و اکنون به مجلس ارجاع داده شده و در حال رسیدگی است. https://cdn.icana.ir/d/019/53610.jpg رسیدگی,دوباره,به,قانون,مدیریت,بحران,,در,مجلس,/,در,انسجام,مدیریت,بحران،,چالش,داریم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،غلامرضا کاتب در خصوص ضرورت تمرکز مجلس و دولت بر چگونگی بازسازی جبران زیان‌های مناطق سیل زده، گفت: جلسه‌ای در روز یکشنبه با حضور برخی از وزرا و مسئولین در مجلس به منظور بررسی سیل و خسارت‌های ناشی از آن برگزار شد، تعدادی از وزرای دولت و معاونین آن‌ها و همچنین رئیس سازمان هواشناسی کشور، رئیس بنیاد مسکن و رئیس هلال احمر در مجلس حضور پیدا کردند.

وی با اشاره به موضوعات مطرح شده در این جلسه، عنوان کرد: یکی از مباحث مطرح شده، علل عواملی بود که این خسارت‌ها ایجاد شد، وزارت نیرو باید در این زمینه عواملی که موجب بحران و خسارت می‌شود را شناسایی کند از جمله مهمترین آن ها آزادسازی حریم رودخانه ها است.

عضو هیأت رئیسه مجلس متذکر شد: بسیاری از مسیر رودخانه‌ها و سیلاب‌ها در شهرها و روستاها مورد تجاوز قرار گرفته و بنا شد طبق قانونی که وجود دارد، دولت و وزارت نیرو رسالت خودشان را انجام دهند و این مأموریت را به سرعت انجام دهند و حریم‌ها را آزاد کنند تا رودخانه ها مسیر اصلی و طبیعی خودشان را داشته باشند.

وی سیل اخیر را به عنوان تجربه‌ای برای سنجش مدیریت بحران برشمرد و اظهار داشت: این سیل، تجربه خوبی برای کشور بود که در مقابل مدیریت بحران چه کنیم؛ اول اینکه نمایش ملت در همدلی و همگرایی و کمک به مردم، بی نظیر بود و قابل قدردانی است.

کاتب به همکاری همه دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی و غیر دولتی و نظامی و غیر نظامی اشاره کرد و گفت: همه دستگاه‌ها و سپاه پاسداران و نیروهای مسلح و صدا و سیما همکاری بسیار خوبی را داشتند.

وی تاکید کرد: آنچه که لازم است، ساماندهی و انسجام در مدیریت بحران است؛ ما در این حوزه چالش داریم.

عضو هیأت رئیسه مجلس به قانون مدیریت بحران اشاره کرد و خاطرنشان شد: این قانون قبل از این حوادث در مجلس تصویب شده بود ولی شورای نگهبان ایراداتی را گرفته بود و اکنون به مجلس ارجاع داده شده و در حال رسیدگی است و قرار است با هماهنگی دولت و مجلس، اگر نواقصی وجود دارد این قانون را متناسب با شرایط کشور اصلاح کنند تا انسجام در فرماندهی و در خدمات دهی در برابر خسارت ها شکل بگیرد.

وی پیشگیری از حوادث را موضوع مهمی دانست و گفت: در این جلسه به این موضوع پرداخته شد و باید در این زمینه برنامه های خوبی را در کشور طراحی کنیم و اگر نعمت الهی ایجاد شد به روند خدمت رسانی کمک کند و نه تخریب.

کاتب با اشاره به اینکه گزارشات ارائه شده به مجلس در خصوص میزان خسارت ها، متفاوت است، بیان کرد: در این جلسه، وزارت راه اعلام کرد به تنهایی نزدیک به 3 هزار میلیارد تومان خسارت دیدیم. اینکه دولت یک گزارش کامل و منسجم و یکپارچه در خصوص میزان خسارت ها به مجلس بدهد، نبوده چون هر کدام از دستگاه ها متناسب با شرایط خودشان گزارشات میزان خسات ها را ارائه دادند.

وی در پایان ابراز داشت: امیدواریم بعد از عبور از بحران، مجلس و دولت به نتایجی برسند تا به سرعت خدمات لازم را به مردم بدهیم تا مردم در تنگنا نباشند./

پایان پیام

 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000