هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی:

خیز بانک مرکزی برای رونق تولید در شش ماه پیش رو

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون برنامه و بودجه سیاست‌های کنونی بانک مرکزی را در راستای کنترل و کاهش نقدینگی دانست و گفت:  در صورت تداوم این حرکت شاهد رونق تولید در کمتر از شش ماه خواهیم بود.
دوشنبه 26 فروردین 1398 ساعت 10:05
خیز بانک مرکزی برای رونق تولید در شش ماه پیش رو عضو کمیسیون برنامه و بودجه سیاست‌های کنونی بانک مرکزی را در راستای کنترل و کاهش نقدینگی دانست و گفت:  در صورت تداوم این حرکت شاهد رونق تولید در کمتر از شش ماه خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102296435411.jpg خیز,بانک,مرکزی,برای,رونق,تولید,در,شش,ماه,پیش,رو Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد حسینی اظهار کرد: در چند سال گذشته بدلیل عدم شناخت کامل از ابزارهای بازار سرمایه بیشتر در حوزه بانک‌ها ورود کردیم که خود موجب افزایش حجم نقدینگی در کشور شد.

وی افزود: در شرایط موجود برای عملیاتی شدن شعار سال باید نقدینگی را به سمت حوزه تولید ببریم و اثرات تورمی آن را کنترل کنیم که موجب رونق شود.

حسینی با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات با نظارت لازم بر روی قراردادها انجام نمی گیرد، خاطرنشان کرد: در تبصره 18 قانون بودجه تسهیلاتی که مستقیماً در تولید درگیر هستند، قسمتی را در قالب یارانه دریافت می کنند.

وی این روند را موجب کاهش قیمت تمام شده تولید دانست و افزود: باید از پرداخت تسهیلات به بخش های غیر تولیدی خودداری شود.

حسینی اضافه کرد: در گام دوم باید قوانین و مقررات نظام بانکی را اصلاح کنیم و لذا این نقدینگی که امروز پاشنه آشیل و موجب تورم و افزایش پایه پولی اقتصاد است، با سرعت کمتری پیش رفته و به سمت تولید هدایت می شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز بانک مرکزی در راستای این مسئله حرکت می‌کند؛ مگر اینکه اتفاق تازه یا تکانه اقتصادی رخ دهد که بانک مرکزی مجبور شود اقداماتی دیگر انجام دهد.

حسینی خاطرنشان کرد: معتقدم در شرایط موجود و با توجه به حجم و میزان نقدینگی بانک مرکزی با سیاست های خود کمتر از 6 ماه به این سمت حرکت کرده و شرایط را برای تولید فراهم می آورد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000