هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در صحن علنی صورت گرفت

مخالفت نمایندگان با کلیات طرح اصلاح قانون اقتصاد مقاومتی

سرویس صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت با کلیات طرح اصلاح قانون نحوه پیگیری، تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مخالفت کردند.
سه‌شنبه 27 فروردین 1398 ساعت 11:40
مخالفت نمایندگان با کلیات طرح اصلاح قانون اقتصاد مقاومتی نمایندگان مردم در خانه ملت با کلیات طرح اصلاح قانون نحوه پیگیری، تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مخالفت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201804102799259975.jpg مخالفت,نمایندگان,با,کلیات,طرح,اصلاح,قانون,اقتصاد,مقاومتی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رحیم زارع در نشست علنی امروز (سه شنبه 27 فروردین) مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس درخصوص طرح اصلاح قانون نحوه پیگیری، تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را قرائت کرد.

گفتنی است نمایندگان در جریان رسیدگی به این طرح با 59 رأی موافق، 88 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع از 194 نماینده حاضر در صحن علنی، با کلیات آن مخالفت کردند.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت ازتولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس با بیان اینکه یکی از دلایلی که سیاست های اقتصاد مقاومتی اجرا نمی شود و در قانون نیز دیده نشده، عدم اجرای فراقوه ای آن است، گفت: دولت ستاد اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را تشکیل داده، نایب رئیس مجلس و معاون قوه قضائیه در این ستاد شرکت می کنند، اما  در تنظیم قوانین، نحوه اجرا و ارزیابی عملکردمطلوبی نیست.

وی با اشاره به اینکه در قانون اصلاح شده، شورایی تشکیل می شود که در آن حوزه تنقیح قوانین برعهده مجلس و قوه قضائیه قرار می گیرد، ادامه داد: هیچ وزیری در ستاد اقتصاد مقاومتی نقش ندارد و اگر بخواهیم خروجی ستاد سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را داشته باشیم، هیچ وزارتخانه ای مکلف و موظف به پاسخگویی نیست.

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000