هفته دفاع مقدس
1398/01/27 12:44:47
سرویس صحن
خاتمی در تذکر شفاهی با اشاره به افزایش قیمت وسایل و تجهیزات کشاورزی:

نرخ تضمینی محصولات کشاورزی افزایش پیدا کند

نماینده مردم ماه نشان و ایجرود در مجلس با اشاره به اینکه وضعیت زندگی روستاییان متعادل نیست و با کسری زیادی مواجه هستند، گفت: نرخ تضمینی محصولات کشاورزی باید افزایش یابد.
نرخ تضمینی محصولات کشاورزی افزایش پیدا کند نماینده مردم ماه نشان و ایجرود در مجلس با اشاره به اینکه وضعیت زندگی روستاییان متعادل نیست و با کسری زیادی مواجه هستند، گفت: نرخ تضمینی محصولات کشاورزی باید افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103759423703.jpg نرخ,تضمینی,محصولات,کشاورزی,افزایش,پیدا,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدمرتضی خاتمی در نشست علنی امروز (سه شنبه 27 فروردین) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تبریک میلاد حضرت مهدی (عج) و روز ارتش گفت: تذکری دارم به دولت و وزیر جهاد کشاورزی درخصوص نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی به ویژه گندم با بهای قیمت تمام شده، همکاران استحضار دارند قیمت وسایل و تجهیزات کشاورزی به همراه کود و نهاده ها و آفت کش ها افزایش 200 تا 300 درصدی داشته است.

نماینده مردم ماه نشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز هزینه تولید افزایشی به مراتب بالاتر از تورم سالانه و نقطه به نقطه دارد، قیمت های تضمینی اعلامی هر چند نسبت به سال 97 افزایش داشته است، اما قیمت 1700 تومانی گندم حتی نقطه سر به سر واقعی تولید را پوشش نمی دهد. با تورم و گرانی موجود در تجهیزات کشاورزی و سبد هزینه، زندگی در روستاها سخت تر شده است.

وی با بیان اینکه علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد، اظهار داشت: با وضع موجود زندگی روستاییان با کسری های شدیدی مواجه است، باید واقع بین بود و حق الزحمه واقعی کشاورزان را پرداخت.  

خاتمی تصریح کرد: مسئله قابل توجه دیگر قیمت جهانی این محصولات است که قاچاق گندم و سایر محصولات کشاورزی را در پی خواهد داشت، همانطور که دام زنده قاچاق می شود، در آینده نزدیک افزایش قاچاق محصولات کشاورزی را شاهد خواهیم بود. از همین حالا فکر چاره باشید.

این نماینده مردم در مجلس دهم در تذکری دیگری درخصوص قیمت نازل شیر دامداران گفت: قیمت شیر دامداران از خوراک دام و نهاده ها کمتر است، این چه نحوه تقویت تولید است؟ تذکر دیگری درخصوص توزیع نامتعادل کودهای شیمیایی دارم که در اثر ناهماهنگی بین جهاد کشاورزی و پتروشیمی، کود مورد نیاز کشاورزان زمستان تامین نشد و با توجه به اختلاف قیمت آزاد و سهمیه ای، موجب اخلال در نظام توزیع شده است.

وی در تذکری دیگر خطاب به وزیر ارتباطات با اشاره به ضرورت تمکین شرکت مخابرات به رأی دیوان عدالت اداری درخصوص رعایت حقوق کارگزاران مخابرات روستایی؛ بیان کرد: برخلاف تعهدی که در جریان رأی اعتماد دادید، چرا ضعفا را فراموش کرده و از اغنیا دفاع می کنید. متاسفانه اخیراً عزیزان کارگزار مخابرات روستایی برای امضای قرارداد غیرقانونی تهدید به اخراج و عدم واریز حقوق شدند که در شأن کارگزار نظام اسلامی نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet