پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/01/27 21:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

موضع گیری تازه پمپئو درباره تروریستی خواندن سپاه پاسداران

وزیر خارجه امریکا گفت : تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران ایران دستاورد و راهبرد وزارت امور خارجه آمریکا است.
موضع گیری تازه پمپئو درباره تروریستی خواندن سپاه پاسداران وزیر خارجه امریکا گفت : تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران ایران دستاورد و راهبرد وزارت امور خارجه آمریکا است. https://cdn.icana.ir/d/019/201805102691477894.jpg موضع,گیری,تازه,پمپئو,درباره,تروریستی,خواندن,سپاه,پاسداران Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته طی یک سخنرانی در دانشگاهی در ایالت تگزاس به اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران از جمله تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران ایران به عنوان بخشی از دستاوردها و راهبردهای وزارت امور خارجه آمریکا اشاره کرد.

پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا ویدئو سخنرانی مایک پمپئو، وزیر امور خارجه این کشور در دانشگاه "ای اند ام" ایالت تگزاس را منتشر کرد. پمپئو در بخشی از سخنرانی خود که به موضوع ایران اختصاص داشت گفت: ما برای تغییر ماهیت رفتار جمهوری اسلامی ایران فشار حداکثری اعمال می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که این حکومت، مانند کشوری معمولی رفتار کرده و موجب گسترش تروریسم در سراسر جهان نشود.

وی در ادامه ادعا کرد که اکنون که ما در اینجا هستیم ایران در هدایت آن چه آن را یک کمپین ترور در اروپا می‌خواند، دست دارد و دیپلمات‌های ما در حال مقابله با آن‌ها هستند تا این کار متوقف شود.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته به طور غیررسمی اعلام کرد که نام سپاه پاسداران ایران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می‌دهد تا اعمال فشار حداکثری بر ایران را افزایش دهد. این اولین باری است که آمریکا یک نهاد دولتی خارجی را به‌طور رسمی تروریستی قلمداد می‌کند.

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet