خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1398/01/27 14:11:51
سرویس صحن
یوسف نژاد قرائت کرد:

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801103328089981.jpg تذکرات,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,کشور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،یوسف نژاد در نشست علنی امروز (سه شنبه، 27 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد.

- تذکربهمن طاهرخانی نماینده تاکستان به وزیرآموزش و پرورش؛ حذف ادارات آموزش و پرورش استان های مختلف از جمله استان قزوین و شهرستان های تابعه چیست؟ چرا اضافه کار معلمان آموزش و پرورش پرداخت نشده است؟  

- تذکر علی وقف چی نماینده زنجان، طارم به وزیر ارتباطات؛ دلیل عدم تبدیل وضعیت و عقد قرارداد دائم به کارگزاران مرکز مخابرات روستایی، همچنین تذکر به وزیر کشور؛ حذف دکل های برق فشار قوی از داخل شهر زنجان.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه، علیرضا محجوب نماینده تهران و مصطفی کواکبیان نماینده تهران به وزیر اقتصاد؛ تسریع در حل مشکل بیمه کارگران گروه خودروسازی سایپا.

- تذکر ناهید تاج الدین نماینده اصفهان به وزیر ارتباطات؛ عدم دائمی نمودن قرارداد کارگزاران مرکز مخابرات روستایی علیرغم قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و حکم دیوان عدالت اداری.

- تذکر محمد دهقانی نقندر نماینده چناران، طرقبه، شاندیز به همراه 80 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ چرا با وجود تشکیل پرونده کیفری و ممنوع الخروج شدن پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی، علت عدم عزل ایشان چیست؟

- تذکر صدیف بدری نماینده اردبیل، نمین، نیر، سرعین به رئیس جمهور و وزیر کشاورزی؛ با توجه به اینکه قیمت تمام شده تولید گندم بسیار بالاتراز سال های گذشته است، باید قیمت خرید آن بیشتر از 2500 تومان برای هرکیلو باشد، همچنین به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش؛ پرداخت مطالبات فرهنگیان و اعمال کامل رتبه بندی در پرداخت حقوق آن ها.

تذکر حسن نوروزی نماینده مردم بهارستان و رباط کریم به وزیر نیرو در خصوص عدم نصب تیرهای فشار قوی در وسط شهر گلستان بهارستان.

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص نا به سامانی قیمت خودرو و عدم توجه این وزارتخانه به این آشفته بازار. همچنین به رئیس جمهور در خصوص ارایه مجوز شکار سازمان حفاظت محیط زیست به اتباع خارجی و لزوم ابطال مجوزهای صادره.همچنین تذکر وی به وزیر ارتباطات نیز درباره اخراج کارکنان مخابرات روستاهای اصفهان با 15 تا 20 سال سابقه تذکر داد.

تذکر محمد فیضی زنگیر نماینده مردم اردبیل به وزیر ارتباطات در خصوص عدم اجرای آراء دیوان عدلت مرتبط با کارگزاران مخابرات.

تذکر حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم توجه به برداشت پول از صندوق توسعه ملی برای احداث بندهای خاکی. همچنین به رئیس جمهور در خصوص کوتاهی در ارتقاء روستا به شهر، شهر به شهرستان و شهرستان به استان. وی به رئیس جمهور در خصوص عدم ارایه خدمات بهتر دولت‌های یازدهم و دوازدهم به مردم و عدم تفکیک استان‌های خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان تذکر داد. مقصودی همچنین به وزیر کشور درباره تعلل در تفکیک شهرستان ششتمد از خراسان رضوی تذکر داد.

تذکر علیم یارمحمدی، حسینعلی شهریاری و عبدالغفور ایران نژاد نمایندگان مردم زاهدان و چابهار به وزیر راه و شهرسازی در خصوص لزوم اجرای وعده بهسازی ماشین زاهدان، همچنین به وزیر کشور درباره تعیین تکلیف اسناد هویتی مردم سیستان و بلوچستان تذکر دادند.

تذکر شهاب نادری نماینده مردم پاوه و جوانرود به وزیر نیرو در خصوص لزوم صدور دستور سدسازی و تذکر به وزیر راه و شهرسازی درباره دستور به معاون و رئیس سازمان حمل و نقل جاده‌ای برای انجام وظایفشان.

- تذکر قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر، چالوس به وزیر نیرو: علیرغم تخصیص بودجه برای پروژه‌های بزرگ آبرسانی شهرهای مرزن آباد، چالوس، هشیل رود و نوشهر پیشرفت خوب نیست علت چیست؟. تذکر به وزیر راه و شهرسازی: با توجه به بازدیدها، مصاحبه‌ها و وعده‌ها وضعیت راه‌های مرزن آباد- کلاردشت، کلاردشت- عباس آباد همچنان نامناسب است، انتظار داریم پیگیری‌های جدی به عمل بیاید. تذکر به وزیر بهداشت و درمان: چرا در منطقه کجور با 68 روستا و شهر، مرکز اورژانس 115 علیرغم دستور وزیر وقت تاکنون استقرار آنها را شاهد نبوده‌ایم، انتظار است به فوریت اقدام شود. تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: علت توقف پروژه‌های کلان پرورش ماهیان در قفس که عده‌ای وام‌های کلان برای آن دریافت کرده‌اند چیست، تکلیف بیت‌المال چه می‌شود.

- تذکر یعقوب شیویاری  نماینده مردم میانه در مجلس به رئیس جمهور: بی‌برنامگی و نبود اراده برای حل مشکلات مردم و مدیریت ناکارآمد در کشور.

- تذکر علی وقف چی نماینده زنجان، طارم به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ تعیین و ترمیم تلفن خطوط ثابت و تقویت باندهای اینترنتی همراه اول و ایرانسل

- تذکر منصور مرادی نماینده مریوان، سروآباد به رئیس جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ دلیل عدم تخفیف سود بازرگانی برای مرزبانان چیست، همچنین تذکر به رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دلیل عدم سرمایه گذاری شرکت های شستا در استان گلستان و شهرستان های مریوان و سروآباد چیست.

- تذکر حسین مقصودی نماینده سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب به وزیر راه و شهرسازی؛ چرا قیمت سرسام آور مهندسین ناظر ساختمان در زمان صدور پروانه نظارت صورت نمی گیرد و قیمت های فوق کاهش نمی یابد، همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی؛ چرا در بحث نظارت بر قیمت گوشت و کاهش قیمت اقلام خاص نظارت صورت نمی گیرد، آقای وزیر در جریان می باشد که گوشت از سبد کالای مردم خارج شده است.

- تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم، بهارستان به وزیر آموزش و پرورش؛ چرا مطالبات مدارس پرداخت نمی شود در شهرستان های رباط کریم مطالبات آن ها باقی مانده است، همچنین به ریاست جمهور؛ چرا با آلودگی محیط زیست در رودخانه های شور که توسط مرکز جمع آوری زباله انجام می شود توجهی نمی کنید.

- تذکر احمد بیگدلی نماینده خدابنده به وزیر جهاد کشاورزی؛ دلیل کمبود کود شیمیایی و کاهش 50 درصدی سهم کود گندم کاران، همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی؛ پیش خرید گندم توسط یک فرد ناشناس با قیمت 3هزار تومان به بالا، همچنین به وزیر راه و شهرسازی؛ عدم رسیدگی به وضعیت روستاهای سیل زده شهرستان های خدابنده و در خصوص توقف احداث باند دوم جاده سلطانی- قیدار بعد از 10 سال، همچنین به وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ عدم تحویل ایران خودرو و سایپا که در سال 97 ثبت نام کرده اند،

- تذکر هاجر چنارانی نماینده نیشابور، فیروزه به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در روزهای بحران سیل روسای دانشگاه ها و دانشکده های شما در خارج کشور بودند و برخورد شما به عنوان وزیر چیست، همچنین تذکر به وزیر ورزش و جوانان؛ مجتمع ورزشی انقلاب نیشابور با 70 درصد پیشرفت فیزیکی نیازمند نگاه ویژه شما به ورزش دوستان نیشابور است، قول خود را در راستای سفر به نیشابور عملی کنید.

- تذکر حسین نیاز آذری نماینده بابل به وزیر نفت؛ ضمن تشکر از خدمات انجام شده تسریع در اتمام گازرسانی به مناطق محروم شهرستان بابل مورد انتظار است.

- تذکر قلی اله قلی زاده نماینده کلیبر، خداآفرین، بخش هوراند به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ چرا علیرغم پیگیری های متعدد و قول شما، معاونین و مدیران آن وزارتخانه مشکل ایجاد زیرساخت های لازم برای تلفن همراه و اینترنت شهرستان های کلیبر، خداآفرین و هوراند مرتفع نشده است. مردم شریف و جوانان شهرستان های مذکور به شدت از شما و زیرمجموعه شما گلایه مند هستند لذا دستور فرمایید اقدام جدی و عاجل صورت بپذیرد.

- تذکر حسن لطفی نماینده رزن به وزیر راه و شهرسازی؛ چرا پس از گذشت 11 سال از مدت زمان اجرای جاده حوزه انتخابیه اینجانب، عملیات اجرایی آن متوقف شده است.

- تذکر حسینعلی شهریاری  و علیم یارمحمدی  نمایندگان زاهدان به وزیر ورزش و جوانان؛ عدم افتتاح سالن سرپوشیده 4500 نفری زاهدان.

- تذکر بهروز بنیادی نماینده کاشمر، بردسکن و خلیل آباد به وزیر کشور؛ در خصوص سیل در شهرستان های کاشمر، بردسکن و خلیل آباد انتظار می رود هرچه سریع تر از این شهرها بازدید به عمل آورید.

-تذکر نصرالله پژمانفر نماینده مشهد به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اینکه از آنجا که کاغذ به عنوان مهم ترین نهاد مورد نیاز برای تولید فیزیکی کتاب است و گردش صنعت بر کسی پوشیده نیست و سال های قبل مقام معظم رهبری به مسئولان اجرایی در خصوص اهتمام به تولید داخلی موکدا دستوراتی صادر کردند ولی چرا علیرغم رهنمودهای ایشان و تذکرات متعدد ما نیاز کشور را با کاغذهای داخلی مرتفع نکرده و نمی کنید تا نوسانات ارزی بتواند سرمایه ناشران را به باد دهد.

- تذکر اسد الله قره خانی آلوستانی نماینده علی آباد کتول به وزیر نیرو؛ چرا وزارت نیرو با توجه به بارندگی های بسیار خوب سال جاری از این بارندگی برای کشت شالی استفاده نمی کند و نسبت به رفع ممنوعیت کشت شالی دستور لازم را صادر نمی کند.

- تذکر محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان به وزیر کشور؛ اینکه چرا علیرغم مکاتبات با تغییر و ارتقای از روستا به شهر برای چند شهر استان کرمان، این کار انجام نشده است.

- تذکر حبیب اله دهمرده نماینده زابل به وزیر ارتباطات؛ اینکه چرا نسبت به تدوین قرارداد و به کارگیری کارکنان مخابرات استان سیستان و بلوچستان اقدام جدی صورت نمی گیرد.

- تذکر ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد به وزیر ارتباطات؛ علت اخراج کارگزاران مخابرات روستایی استان اصفهان با وجود 20 سال سابقه در این شرایط اقتصادی.

- تذکر شهاب نادری به وزیر کار؛ چرا هلدینگ شستا در منطقه زلزله زده سرمایه گذاری نکرده است حتی در حد یک ریال، همچنین به وزیر نفت چرا گازکشی در منطقه اورامانات نباید با برنامه پیش بینی شده تطبیق داشته باشد که این ماجرا عقب است، همچنین به وزیر کشور؛ شهرداری ها و تجهیزات و امکانات منطقه زلزله زده اورامانات درخواست کمک ویژه دارند، همچنین به وزیر ارتباطات؛ چرا قانون دیوان عدالت اداری در مورد کارگزاران مخابرات روستایی اجرایی نمی کنید.

- تذکر احمد سالک کاشانی نماینده اصفهان به وزیر اقتصاد؛ تکلیف ارز دانشجویان چه شد؟ به دانشجویان و خانواده هایشان قول می دهید و در عمل به آن ها پاسخ منفی می دهید.

- تذکر احمد صفری نماینده کرمانشاه به وزیر اقتصاد؛ علت عدم ابلاغیه مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش تسهیلات ساخت مسکن با قابلیت تبدیل و فروش اقساطی توسط بانک مرکزی چیست؟  

- تذکر محسن بیگلری نماینده سقز، بانه به وزیر راه؛ علت تاخیر در تکمیل بیمارستان 235 تخت خوابی سقز چیست؟، همچنین به وزیر ارتباطات؛ ایجاد زیرساخت های مناسب برای موقعیت های تماس گیرنده به اورژانس کشور و همچنین به وزیر دادگستری؛ برخورد قضایی و قاطع با فروشندگان اقلام امدادی در مناطق سیل اخیر.

- تذکر حبیب اله دهمرده نماینده زابل، زهک و هیرمند به وزیر ارشاد؛ چرا نسبت به قول شما در رابطه با سریال یعقوب لیث صفاری تاکنون اقدام جدی صورت نگرفته است.

- تذکر ناصر شریفی نماینده بندر لنگه، بستک و پارسیان به وزیر ارتباطات؛ شرکت مخابرات ایران برخلاف قانون با قرارداد یک طرفه باعث تضییع حقوق کارگزاران مخابرات روستایی شد که موجی از نگرانی را در بین این قشر زحمتکش و پرتلاش ایجاد نموده که شایسته است اقدام لازم جهت حل مشکل آن ها اتخاذ گردد.

- تذکر هادی قوامی نماینده اسفراین به وزیر ارتباطات؛ تعیین تکلیف شرکت مخابرات ایران برای انعقاد قرارداد دائمی به رسمی با کارگزاران مخابرات روستایی، همچنین تذکر به وزیر نفت؛ جلوگیری از واردات لوله های جداری نفت توسط شرکت های نفتی برای پروژه میدان نفتی منصوری و واگذاری آن به شرکت لوله اسفراین./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet