هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کیخا خطاب به مدیران:

بارش‌های اخیر باعث فراموشی برنامه‌های احیا و حفظ تالاب‌ها نشود

سرویس اجتماعی
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه برنامه های احیا و حفظ تالاب ها باید تداوم داشته باشند و با جدیت بیشتری دنبال شوند، گفت: نگران این هستیم باران‌های بهاری باعث شود مدیران تمامی برنامه‌هایی که در گذشته برای احیا و حفظ تالاب ها داشتند را رها کنند.
سه‌شنبه 27 فروردین 1398 ساعت 16:22
بارش‌های اخیر باعث فراموشی برنامه‌های احیا و حفظ تالاب‌ها نشود رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه برنامه های احیا و حفظ تالاب ها باید تداوم داشته باشند و با جدیت بیشتری دنبال شوند، گفت: نگران این هستیم باران‌های بهاری باعث شود مدیران تمامی برنامه‌هایی که در گذشته برای احیا و حفظ تالاب ها داشتند را رها کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201904105896780754.jpg بارش‌های,اخیر,باعث,فراموشی,برنامه‌های,احیا,و,حفظ,تالاب‌ها,نشود Icana

احمدعلی کیخا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اینکه وضعیت آبگیری تالاب ها با توجه به بارش ها بهتر شده است، گفت: اما هنوز فاصله زیادی تا بهبود وضعیت تالاب ها داریم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، افزود: به عنوان مثال دریاچه ارومیه برای بررسی اختلاف ارتفاع اکولوژیک همچنان به 3 تا 4 متر آب نیاز دارد در حالی که ارتفاع آن تنها 59 سانتی متر افزایش یافته و سایر تالاب ها نیز چنین وضعیتی دارند.

وی ادامه داد: نگران این هستیم شرایط بارندگی و بارش های بهاری باعث شود مدیران تمامی برنامه هایی که در گذشته برای احیا و حفظ تالاب ها داشتند را رها کنند.

حتی یک بیستم تالاب هامون آبگیری نشده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بارش های اخیر در بهبود وضعیت تالاب ها موثر بوده و بهتر شدن شرایط آنها را تسریع کرده اما کافی نیست، گفت: هامون هیرمند هنوز آبگیری نشده در واقع حجم مخازن تالاب های بین المللی هامون 10 تا 12 میلیون متر مکعب است اما هنوز یک بیستم تالاب آبگیری نشده است.

تالاب هامون

برنامه های احیا و حفظ تالاب ها باید تداوم داشته باشد

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه برنامه های احیا و حفظ تالاب ها باید تداوم داشته باشد، تصریح کرد: این برنامه ها باید با جدیت بیشتری دنبال شده و تداوم یابند به ویژه اینکه تالاب ها در سیل به عنوان مخزن عمل کردند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000