هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مخالفان کلیات طرح اقدام متقابل ایران علیه آمریکا

طرح ارائه شده متناسب با اقدام آمریکا نیست/ برد موشک ها به بیش از 2 هزار کیلومتر تقویت شود

سرویس صحن
مخالفان کلیات طرح اقدام متقابل ایران علیه اعلام نام سپاه به عنوان سازمان تروریستی از سوی آمریکا بر ناکافی بودن طرح ارائه شده معتقد بودند.
سه‌شنبه 27 فروردین 1398 ساعت 15:45
طرح ارائه شده متناسب با اقدام آمریکا نیست/ برد موشک ها به بیش از 2 هزار کیلومتر تقویت شود مخالفان کلیات طرح اقدام متقابل ایران علیه اعلام نام سپاه به عنوان سازمان تروریستی از سوی آمریکا بر ناکافی بودن طرح ارائه شده معتقد بودند. https://cdn.icana.ir/d/019/201811101467359445.jpg طرح,ارائه,شده,متناسب,با,اقدام,آمریکا,نیست/,برد,موشک,ها,به,بیش,از,2,هزار,کیلومتر,تقویت,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه 27 فروردین) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات طرح اقدام متقابل ایران علیه اعلام نام سپاه به عنوان سازمان تروریستی از سوی آمریکا گفت: آنگونه که باید این طرح قوی نیست، به نظر می رسد گزارشی تهیه شده و به دیپلماسی پارلمانی شبیه است تا یک اقدام متقابل که آنها را پشیمان کند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه می دانیم آمریکا برخلاف قوانین بین المللی در سال های گذشته نیروی قدس سپاه را تروریستی اعلام کرد، ادامه داد: اگر امروز سازمان سپاه را در لیست تروریستی قرار داده اند، انتظار بود ما نیز کل ارتش آمریکا را در لیست تروریستی به عنوان نقطه هدف قرار می دادیم.

وی با اشاره به اینکه در این طرح باید اختیار کامل به سپاه و دیگر نیروهای مسلح می دادیم تا اگر آنها قصد داشته باشند اقدامی علیه ما انجام دهند، نیروهای مسلح ما نیز اقدامات متقابلی داشته باشند، اضافه کرد: هر جایی که ببینیم ملت و منافع ما را مورد هدف قرار می دهند، باید آنها را نابود کنیم، باید توان موشکی را به بیش از 2 هزار کیلومتر افزایش دهیم تا آنها را در قلب کاخ سفید هدف بگیریم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: واقعه طبس را هیچگاه فراموش نکنیم و بدانیم که خدا پشتیبان ما است و در آینده نیز چنین شرایطی وجود دارد.

در ادامه محمدرضا صباغیان بافقی نیز در مخالفت با کلیات طرح ارائه شده گفت: تهیه و تدوین طرح اقدام متقابل با اقدام آمریکا در پی تروریستی نامیدن سپاه جای تقدیر دارد، اما دشمنی آمریکا از آغاز انقلاب به طرق مختلف وجود داشته، سرنگونی هواپیمای مسافربری، جنگ تحمیلی، تحریم ایران، خروج از برجام و امروز تروریستی نامیدن سپاه از نشانه های آن است  و هدف آنها از دور خارج کردن ایران است.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا زمانی که نگاه زیر سلطه نرفتن را داشته باشیم، اینگونه اقدامات آمریکا وجود دارد، تصریح کرد: زمانی که به اهداف به صفر رساندن فروش نفت ایران نرسیده است، دست به اقدام دیگری زدند، زیرا خوی آنها استعمارگری و زورگویی بوده و اگر کوتاه بیاییم جری تر می شوند.

وی با اشاره به اینکه نباید مصوبات بی رمق و کمرنگی داشته باشیم، آنها ما را امتحان می کنند، ادامه داد: برنامه آمریکا دراز مدت است و امروز باید به گونه ای عمل کنیم که تمام نیروهای آنها در خطر باشند و احساس نکنند که ما نیروی کمتری داریم.

سیدناصر موسوی لارگانی نیز به عنوان آخرین مخالف کلیات طرح اقدام متقابل ایران علیه اعلام نام سپاه به عنوان سازمان تروریستی از سوی آمریکا گفت: مخالفت من نیز به دلیل ضعف طرحی است که در مقابل تروریستی اعلام کردن سپاه توسط آمریکا ارائه شده، اگر آن روز که آمریکا از برجام خارج شد، رئیس جمهور دستور قاطع می داد که از فردا صبح غنی سازی 20 درصد اورانیوم را شروع کنیم، آمریکا گستاخ نمی شد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر برخی مسئولان نمی گفتند دولت با تفنگ و بدون تفنگ و نمی توانیم به دو ارتش حقوق بدهیم، ترامپ دیوانه گستاخ نمی شد و دستاورد انقلاب را تروریست اعلام نمی کردند، ادامه دادـ: اگر این اقدام مقابل با طرح آمریکا است چرا بازرسی کشتی های آمریکایی و هواپیماهای آمریکا در این طرح نیامده است؟ آیا سکوت مجلس در این زمینه جز خیانت به نظام و خون شهدا چیزی دیگری است؟

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دیپلماسی لبخند چند سال کشور را به عقب برده است، عنوان کرد: چرا از ظرفیت رسانه ها استفاده نمی کنیم؟ ملت دنیا می دانند ارتش آمریکا تروریست است که هواپیمای مسافربری را مورد هدف قرار می دهد، باید طرح هایی را در مجلس تصویب کنیم که لرزه بر اندام دشمنان بیندازد./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000