هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
موافقان کلیات طرح اقدام متقابل ایران علیه آمریکا:

تسلط کامل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران بر نیرو‌های سنتکام​/ سپاه برخاسته از متن مردم است

سرویس صحن
موافقان کلیات طرح اقدام متقابل ایران معتقدند طرح اقدام متقابل ایران علیه آمریکا شعارگونه نیست و عملیاتی می‌شود.
سه‌شنبه 27 فروردین 1398 ساعت 16:27
تسلط کامل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران بر نیرو‌های سنتکام​/ سپاه برخاسته از متن مردم است موافقان کلیات طرح اقدام متقابل ایران معتقدند طرح اقدام متقابل ایران علیه آمریکا شعارگونه نیست و عملیاتی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201706103370519088.jpg تسلط,کامل,نیرو‌های,مسلح,جمهوری,اسلامی,ایران,بر,نیرو‌های,سنتکام​/,سپاه,برخاسته,از,متن,مردم,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،هادی قوامی در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه 27 فروردین) مجلس شورای اسلامی در موافقت با طرح اقدام متقابل در برابر اعلام نام سپاه به عنوان سازمان تروریستی توسط آمریکا گفت: هفته گذشته نمایندگان مجلس همایش باشکوهی را با پوشیدن لباس سپاه پاسداران از خود نشان دادند و روزهای اول انقلاب را یادآور شدند لذا این طرح بر همان اساس و در راستای اقدام متقابل در برابر اعلام نام سپاه به عنوان سازمان تروریستی توسط آمریکا است. آمریکا همواره تلاش کرده است ملت ایران را از مسیر استقلال دور کند. 

وی با بیان اینکه ملت ایران دخالت آمریکا را از کودتای28 مرداد تاکنون را فراموش نکرده است،تصریح کرد: امروز مبارزه اصلی ما با آمریکا، مبارزه با سلطه‌گری است. اگر آمریکا این اقدام را انجام دهد ما هم مطابق با پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی ، اقدام متقابل انجام می‌دهیم. اقدام آمریکا در تضعیف صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی است و چرا که  این رژیم برخلاف اصول مسلم حقوق بین‌الملل،سپاه پاسداران را که مطابق با اصل یکصد و پنج قانون اساسی، یکی از ارکان دفاعی کشور است به  تروریست معرفی کرد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به موجب این قانون ما هم نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا را که در واقع عامل نظام سلطه هستند و سازمان‌های تحت اختیار این فرماندهی را تروریست اعلام می‌کنیم و هرگونه کمک به این نیروها را همکاری با تروریست معرفی خواهیم کرد.

سپاه برخاسته از متن مردم است/ طرح اقدام مقابله‌ علیه آمریکا به دنبال دفاع از امنیت ملی است

عباسعلی پوربافرانی نیز به عنوان دیگر موافق طرح اقدام متقابل در برابر اعلام نام سپاه به عنوان سازمان تروریستی توسط آمریکا گفت: به موجب قانون اساسی سپاه پاسداران برای پاسداری از انقلاب تشکیل شد، اعلام آمریکا در تروریست نامیدن سپاه پاسداران، هیچ تأثیری در توانمندی این نیرو  و توان دفاعی کشور نخواهد گذاشت بلکه جایگاه سپاه بیش از پیش تقویت شد. سپاه برخاسته از متن مردم است که همه از سپاه دفاع می‌کنند ما شاهد حرکت سپاه در عرصه‌های مختلف و اخیرا در مناطق سیل‌زده بودیم.طرح اقدام مقابله‌ علیه آمریکا به دنبال دفاع از امنیت ملی است.

نماینده نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این یک اقدام مقابله‌ای برای مبارزه با سلطه و بیگانه در دفاع از امنیت ملی و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است. آمریکا خودش یک نیروی تروریستی، آدمکش و کودک کش است و از رژیم‌های مانند خود حمایت می‌کند و این موضوع بر هیچ کس پنهان نیست و این اقدام در برابر آمریکا و جنایت‌هایش حتماً کمترین اقدام است اما این اقدام می‌تواند اقدام عملیاتی باشد.

طرح اقدام متقابل، فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) را تروریست معرفی می‌کند / تسلط کامل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران بر نیرو‌های سنتکام​

احمد امیرآبادی فراهانی در موافقت با طرح اقدام متقابل در برابر اعلام نام سپاه به عنوان سازمان تروریستی توسط آمریکا، ضمن تشکر از نمایندگانی که به این طرح رأی بالایی دادند، گفت: مخالفین با این طرح، مخالفتی با اصل موضوع ندارند و صرفاً درخواست دارند مباحث دیگری به آن اضافه شود، بر همین اساس می‌توانند در بررسی جزئیات طرح، پیشنهادات خودشان را اعلام کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: مخالفان می‌گویند چرا ارتش آمریکا را به عنوان یک نیروی تروریستی معرفی نکردید، در پاسخ به این اظهار نظر باید بگوییم، ما فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) را به عنوان گروه تروریستی اعلام کردیم که شامل کل ارتش آمریکا در منطقه خاورمیانه، شرق آفریقا و آسیای مرکزی شده و فرماندهی آن با رای مجلس سنا منصوب می‌شود. ما می‌خواهیم این طرح عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: ما نمی‌خواهیم تنها شعار دهیم و آنچه می‌گوییم عملیاتی می‌کنیم، این نیروها کاملا در منطقه در دسترس نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند، پیام این طرح این است که ما با آمریکا شوخی نداریم، آمریکا آغازگر است  و باید بداند، پایان این کار دست ما خواهد بود.

ما فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) را به عنوان گروه تروریستی اعلام کردیم که شامل کل ارتش آمریکا در منطقه خاورمیانه، شرق آفریقا و آسیای مرکزی شده و فرماندهی آن با رای مجلس سنا منصوب می‌شود. ما می‌خواهیم این طرح عملیاتی شود

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا یادش رفته که وقتی در باتلاق افغانستان و عراق گیر کرده بود چه‌طور از ایران درخواست کمک کرد. رییس جمهور جاهل، احمق و دیوانه آمریکا از روسای جمهور قبلی این کشور بپرسد که چطور به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران التماس کردند که آنها را از جنگ منطقه خارج کنند. در این طرح آمریکا تروریست معرفی شده و همکاری با آن هم ، همکاری با تروریست است و ما در این طرح اجازه دادیم اقدامات پیشگیرانه و پیش دستانه انجام شود و دولت را مکلف کردیم در چارچوب مصوبات رأی شورای امنیت ملی عمل کند.

امیرآبادی بیان کرد: همچنین از وزارت اطلاعات و واحدهای دیگر عملیاتی درخواست کردیم اسامی فرماندهان ستاد فرماندهی و سازمان‌های پشتیبانی آنان را مشخص کرده و به قوه‌قضائیه برای تحت تعقیب قرار دادن معرفی کنند. همچنین طرح‌هایی برای تحریم شرکت‌های آمریکایی در منطقه و کشورهای اسلامی و کشورهای هم‌پیمان ما در حال بررسی است، ما  اقدامات متقابل اینچنینی را شروع کرده‌ایم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000