ایام محرم 1398
1398/01/27 19:11:16
سرویس صحن
کریمی در نطق میان دستور:

نظام بانکی اصلاح نشود حمایت از تولید با چالش اساسی روبه رو می‌شود

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر، سرعین در مجلس گفت:تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات، نابودی تولید داخلی را رقم می‌زند چراکه در حال حاضر تولیدکنندگان با ارز بالای ۱۲هزار تومان تولیدات خود را انجام می دهند.
نظام بانکی اصلاح نشود حمایت از تولید با چالش اساسی روبه رو می‌شود نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر، سرعین در مجلس گفت:تخصیص ارز 4200 تومانی برای واردات، نابودی تولید داخلی را رقم می‌زند چراکه در حال حاضر تولیدکنندگان با ارز بالای 12هزار تومان تولیدات خود را انجام می دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901100376633858.jpg نظام,بانکی,اصلاح,نشود,حمایت,از,تولید,با,چالش,اساسی,روبه,رو,می‌شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رضا کریمی  در نشست علنی امروز(سه‌شنبه 27 فروردین ماه) در نطق میان دستور خود، گفت: همه خوب می دانیم دولتمردان آمریکا دشمن ملت ایران هستند و اصلاح‌طلب و اصولگرا نمی‌شناسند. آنها مخالف آرامش، توسعه و پیشرفت ایران بوده و در 40 سال گذشته همواره اقدامات و تصمیمات خصمانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران، پاسداران و حافظان مُلک و ملت اتخاذ و اعمال نمودند.

اقدام نابخردانه کاخ سفید نشانگر اقتدار ساختار نظامی ایران است

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر، سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: اقدام نابخردانه کاخ سفید به سرکردگی ترامپ نادان نه تنها از شان و منزلت سپاه پاسداران که برخواسته از متن مردم شریف ایران است نمی‌کاهد بلکه نشانگر اقتدار ساختار نظامی ایران است که با صلابت خاص در موقعیت‌های مختلف، توطئه‌ها و تحرکات تروریستی آمریکای تروریست پرور را در هم می‌کوبد.

وی تاکید کرد: رای بیش از 98 درصد امروز وکلای ملت، خاطره رای بالای 98 درصدی رای به جمهوری اسلامی در سال 58 را تداعی کرد. این رای بر ملت ایران مبارک است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب منابع طبیعی و محیط زیست با طرح این سوال که آیا سیاست‌ها، اقدامات و آیین‌نامه‌های اجرایی از رونق تولید داخلی حمایت می‌کند؟، اظهار کرد: تخصیص ارز 4200 تومانی برای واردات، نابودی تولید داخلی را رقم می‌زند چراکه تولیدکنندگان در بخش‌های کشاورزی، صنعتی با ارز بالای 12 هزار تومانی تولیدات خود را انجام می دهند در این شرایط فعالان این عرصه توان رقابت با واردات را نخواهند داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم با طرح این سوال که در کشوری که نرخ سود تسهیلات بانکی 18 درصد است آیا سودی برای تولیدکننده باقی می‌ماند، خاطرنشان کرد: مادامی که این گره ها در کشور وجود دارد و فضای شناسایی پایه‌های جدید مالیاتی، جلوکیری از فرار مالیاتی و اصلاح قوانین با روند فعلی ادامه پیدا کند و نظام بانکی اصلاح نشود حمایت از تولید با چالش اساسی روبه رو می‌شود و رونق تولید در حد شعار باقی می ماند.

تحقق شعار سال در گروی واگذاری منابع به مردم است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب منابع طبیعی و محیط زیست ادامه داد: اگر به دنبال تحقق شعار سال هستیم ضمن انجام اصلاحات در تمامی امور باید مدیریت منابع را به مردم بسپاریم تنها راهکا برای تحقق شعار سال واگذاری منابع کشور به مردم است.

کریمی با بیان اینکه باید به توان داخلی تکیه کرد، گفت: کشاورزان ثابت کردند که می توان در تولید گندم به خودکفایی رسید، برای پیشرفت باید مراقبت باشیم تا با تصمیمات غیرکارشناسی، اقدامات خردمندانه را زیر سوال نبریم.

ضرورت توجه به ظرفیت نیروی انسانی و منابع طبیعی کشور

وی اظهار کرد: مهمترین ظرفیت کشور نیروی انسانی مستعد و کارآمد است، اکثر استان های کشور از نظر منابع طبیعی و انسانی از ظرفیت کم نظیری برخوردارند که متاسفانه این منابع مورد هجوم قرار می گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سیل های اخیر در استان های کشور متوجه شدیم که مدیران و متولیان امر به ویژه در وزارت نیرو، کوتاهی کردند.

کریمی با طرح این پرسش چه مدیرانی بر سر کار هستند و چه اقدامات پیشگیرانه ای در سیل اخیر انجام دادند، گفت: اگرچه اقدامات پس از حادثه مناسب بود، اما با سیاست های غلط و غیرکارشناسی که متاثر از گزینش و چینش بدنه مدیریتی ناکارآمد است، خسارات بسیاری به تمام نقاط کشور وارد شد.

وی بیان کرد: عدم کفایت در بحث های مدیریتی موجب انفعال و بلاتکلیفی سازمان‌ها و شرکت‌ها شده و ظرفیت کارآمدی مدیریت تاکنون با غفلت، سهل انگاری، برخورد سیاسی، تشکیل تیم مدیریتی و خانه تیمی و محفلی بی استفاده یا کم استفاده مانده است.

اداره شرکت‌های وابسته به وزارت نیرو با سرپرست

کریمی با بیان اینکه در استان های پرآب و بی آب ما مشکل داریم، تاکید کرد: بیایید، همت های بلند و انقلابی را از نیروهای انقلابی، جهادی و فعال نگیریم. بیش از یک سال و نیم است که شرکت‌های وابسته به وزارت نیرو در استان اردبیل با سرپرستی اداره می شوند، چه اتفاقی برای این وزارتخانه افتاده است؟

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر، سرعین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با همراهی، همت و حمایت خاص دولت به ویژه معاون اول محترم رئیس جمهور، مدتی است مصوبه ایجاد منطقه آزاد اردبیل و نمین در بروکراسی کمیسیون ها و صحن دولت دست به دست می شود، صرف نظر از برخی نامهربانی ها، مردم منطقه بزرگ ادبیل و نمین در انتظار این هدیه گره گشا هستند تا رونق تولید و رفع مشکل بیکاری محقق شود. لطفا در فوریت بخشیدن و حمایت از این اقدام بزرگ، مردم اردبیل و نمین را خرسند کنید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet