ایام محرم 1398
1398/01/27 19:32:15
سرویس صحن
نانواکناری در نطق میان دستور :

باران به علت بی توجهی ها باعث خسارت جانی و مالی بسیار شد

رئیس مجمع رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران گفت: مرحله "بازتوانی" در ستاد مدیریت بحران شامل مجموعه اقدامات جهت برگرداندن شرایط جسمی،روحی،روانی و اجتماعی آسیب دیدگان به حالت عادی است.در این مقطع اقداماتی که باید انجام شود به دست فراموشی سپرده نشود.
باران به علت بی توجهی ها باعث خسارت جانی و مالی بسیار شد رئیس مجمع رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران گفت: مرحله "بازتوانی" در ستاد مدیریت بحران شامل مجموعه اقدامات جهت برگرداندن شرایط جسمی،روحی،روانی و اجتماعی آسیب دیدگان به حالت عادی است.در این مقطع اقداماتی که باید انجام شود به دست فراموشی سپرده نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/201708102203696728.jpg باران,به,علت,بی,توجهی,ها,باعث,خسارت,جانی,و,مالی,بسیار,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت؛ ولی‌الله نانواکناری در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 27 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن سلام و ارادت به مردم شریف ایران اسلامی و خصوصا مردم حوزه انتخابیه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار گفت:ایام شعبانیه و  روز ارتش را به غیور مردان ارتش دلیر جمهوری اسلامی ایران را تبریک عرض می کنم.

وی ادامه داد: خدایا ما را حسینی(ع) بمیران و زینبی(س) بدار تا بتوانیم در رکاب حضرت بقیة الله الاعظم (عج)جانبازی فداکار باشیم.

سپاه در یاری رساندن مظلومان جان خویش را در طبق اخلاص قرار داده است

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس با اشاره به قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی ،مطرح کرد:آمریکای جهانخوار با همدستی صهیونیست خون آشام و کودکش که با پرورش تروریست های داعش و منافقین، هزاران نفر را به شهادت رسانیدند؛ امروز با وقاحت تمام پاسداران این فرزندان غیور ملت ایران را تروریست خوانده اند؛سپاهی که در خط مقدم مبارزه با تروریست‌ها ،شهیدانی را تقدیم بشریت کرده است و در یاری رساندن مظلومان ،جان خویش را در طبق اخلاص قرار داده است.

وی تاکید کرد:آقای ترامپ! شما با خوی وحشیانه خویش آتش برافروخته اید که شعله های سوزان آن دامنتان را خواهد گرفت و برای شما سودی نخواهد داشت.شما در جامعه بشریت جایگاهی ندارید چرا که پنجه های تان به خون هزاران نفر آغشته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با مخاطب قرار دادن رئیس جمهوری آمریکا در ادمه افزود: آقای ترامپ!باید بدانید توطئه های شما در روحیه انقلابی ملت ایران اثری نخواهد داشت؛برو این دام بر مرغ دگر نه که عنقا را بلند است آشیانه.

نانواکناری با بیان اینکه باران رحمت الهی به علت بی توجهی باعث خسارت جانی و مالی بسیار شده است،تاکید کرد:ضمن همدردی با هموطنان مقاوم ،براساس ماده صد ستاد بحران کشور؛مدیریت کشور بر عهده رئیس جمهور به قائم مقامی وزیرکشور است که در ماده ۱۱ تبصره این شورا به صورت عادی هردو سال 2بار تشکیل جلسه خواهد داد تا درخصوص چهار وظیفه تدوین سیاست‌ها و برنامه‌های ملی و تنظیم بودجه برای درج در لایحه بودجه سالانه کشور اقدام قانونی لازم جهت تقسیم وظایف دقیق و نقش وزارتخانه ها و سازمان ها را مشخص کند.

وی مدیریت بحران را تشریح کرد:مدیریت بحران باید در چهار مرحله به شرح زیر اقدام کند:قبل از بحران"- "پیشگیری"- مجموعه اقداماتی که با هدف جلوگیری از وقوع حادثه کاهش آثار زیان بار آن ،خطرپذیری جامعه را ارزیابی نموده و با اقدامات لازم،  سطح آن را تا حد قابل قبولی کاهش دهد،اما آقای رئیس جمهور!با پیگیری‌هایی که انجام شد، اقدام شایسته ای صورت نگرفته است.

نانواکناری با تاکید بر نقش آمادگی برای رویارویی با بحران ادامه داد:دوم؛"آمادگی" است،مجموعه اقداماتی که توانایی جامعه را در انجام مراحل مختلف مدیریت بحران افزایش می‌دهند؛ شامل جمع آوری اطلاعات،برنامه ریزی،سازماندهی،ایجاد ساختارهای مدیریتی ،آموزش، تامین منابع و امکانات، تمرین و مانور  ازجمله اقدامات برای آمادگی است.آقای رئیس جمهور؛ در این زمینه نیز اقدام ضروری انجام نشده است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار درمجلس در ادامه مرحله "درحین بحران" را شرح داد:موضوع دیگر "در حین بحران "است که در واقع مقابله با بحران است؛انجام اقدامات ارائه خدمات کاری به دنبال وقوع بحران است که با هدف نجات جان و مال انسان‌ها ،تامین رفاه نسبی برای آن ها و جلوگیری از گسترش و سرعت انجام شده است؛جا دارد از تلاش مجدانه معاون اول رئیس جمهور،وزیر کشور، هلال احمر،سپاه پاسداران ارتش جمهوری اسلامی ایران وزیران محترم راه و شهرسازی،نیرو ،جهاد کشاورزی، استانداران، معاونان، مدیران کل،فرمانداران،دهیاران شهر و روستا و در راس همه، رهبری و مردم غیور ایران زمین کمال سپاس و تشکر را داشته باشم.

وی با برشمردن چهارمین مرحله مدیریت بحران و تطبیق آن با اقدامات دولت ادامه داد:"بعد از بحران" شامل بازسازی و بازتوانی مردم می شود.شامل کلیه اقدامات لازم و ضروری پس از وقوع بحران است که برای برگرداندن وضعیت عادی به مناطق آسیب دیده با در نظرگرفتن ویژگی های توسعه پایدار ،ضوابط ایمنی، مشارکت‌های مردمی و مسائل فرهنگی ،تاریخی، اجتماعی مردم آسیب دیده انجام می گیرد.

"بازتوانی" شامل مجموعه اقدامات جهت برگرداندن شرایط جسمی ،روحی ،روانی ،اجتماعی آسیب دیدگان به حالت عادی است

رئیس مجمع رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران در ادامه تاکید کرد:"بازتوانی" نیز شامل مجموعه اقدامات که جهت برگرداندن شرایط جسمی ،روحی ،روانی ،اجتماعی آسیب دیدگان به حالت عادی است. آقای رئیس‌جمهور!در این مقطع اقدامات که باید انجام شود به دست فراموشی سپرده نشود.

اگر استان شمالی کشور در سال دوبار برنج کشت کنند،به خودکفایی می رسیم

نانواکناری بابیان اینکه یکی از راه‌های مبارزه با توطئه های دشمنان و خنثی کردن تحریم‌ها،خودکفایی است،خصوصا در زمینه بهداشتی-درمانی جامعه اثر مستقیم دارد،مطرح کرد:آقای رییس جمهور؛اگر استان های شمالی کشور در سال دوبار برنج کشت کنند،ضمن مصرف مردم ،خودکفایی هم خواهیم داشت.

وی افزود:در سه استان شمالی کشور در مجموع ۳۳ هزار هکتار آب بندان وجود دارد که با بهسازی یک میلیارد و ۵۶۰ میلیمتر مکعب آب می توان ذخیره کرد که این ذخیره آب می تواند در پرورش انواع ماهی ها، طیور و صنعت توریسم در مسیر اشتغال زایی و میل به خودکفایی موثر باشد.

راه اندازی فرودگاه بابلسر فراموش شده است

وی با اشاره به وزیر راه و شهرسازی؛خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فرودگاه بابلسر در انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی ثبت شده است و از طرفی بیشترین تراکم جمعیتی استان مازندران در شهرستان بابلسر و از جمله شهرستان های شهرهای بابل،آمل،قائم شهر،نور،محمودآباد،جویبار،سیمرغ و فریدونکنار وجود دارد و همچنین دانشگاه معین شمال کشور ،در شهرستان بابلسر مستقر است و نیز بابلسر و فریدونکنار از برجسته ترین مرکز توریستی کشور است که پذیرای میلیون‌ها گردشگر داخلی و خارجی،است؛اقدام جدی و مسئولانه در بازسازی و راه اندازی فرودگاه بابلسر را خواستارم .

رئیس مجمع رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران در پایان تصریح کرد:با توجه به دستورهای مکرر وزیر راه و شهرسازی،متاسفانه اقدام شایسته‌ای در پروژه‌های راه کمربندی-فریدونکنار- بهمنمیر و بابلسر انجام نگرفته است؛انجام پروژه های مذکور گامی بلند در تسریع ارتباطات میان شهری و رونق گردشگری اقتصادی در منطقه می‌شود./

مهدیه قربانی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet