هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خدابخشی:

وزارت نیرو در تخصیص آب به استان لرستان کوتاهی کرده است/ضرورت سدسازی و آبخیزداری در لرستان

سرویس اقتصادی
نماینده مردم الیگودرز در مجلس با بیان اینکه وزارتخانه نیرو وظیفه دارد زمین‌های زراعی آبی استان لرستان را به میانگین کشوری برساند، گفت: باید زمین‌های زراعی آبی از 23درصد به 47 درصد ارتقاء پیدا کنند.
چهارشنبه 28 فروردین 1398 ساعت 17:51
وزارت نیرو در تخصیص آب به استان لرستان کوتاهی کرده است/ضرورت سدسازی و آبخیزداری در لرستان نماینده مردم الیگودرز در مجلس با بیان اینکه وزارتخانه نیرو وظیفه دارد زمین‌های زراعی آبی استان لرستان را به میانگین کشوری برساند، گفت: باید زمین‌های زراعی آبی از 23درصد به 47 درصد ارتقاء پیدا کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105628368686.jpg وزارت,نیرو,در,تخصیص,آب,به,استان,لرستان,کوتاهی,کرده,است/ضرورت,سدسازی,و,آبخیزداری,در,لرستان Icana

محمد خدابخشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت سدسازی در استان لرستان به‌عنوان منطقه‌ای باران‌خیز، گفت: براساس مطالعات آمایش سرزمینی استان لرستان باید قطب کشاورزی کشور باشد چراکه منابع آبی فراوانی دارد اما دولت‌ها در راستای تبدیل این استان به قطب کشاورزی قدم‌های موثر بر نداشته‌اند.

تنها 23درصد زمین‌های کشاورزی زراعی استان لرستان آبی هستند

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه متوسط 47درصد زمین‌های زراعی در استان‌های مختلف کشور آبی هستند، ادامه داد: با این وجود تنها 23درصد زمین‌های کشاورزی زراعی استان لرستان علیرغم منابع آبی فراوان و امکان تبدیل به قطب کشاورزی، آبی هستند و حتی در برخی از شهرهای استان مانند الیگودرز این نسبت 11درصد است.

وزارت نیرو در تخصیص آب به استان لرستان کوتاهی کرده است

وی با بیان اینکه وزارت نیرو نسبت به استان لرستان در زمینه‌هایی همچون تخصیص آب کوتاهی کرده است به همین دلیل درصد زمین‌های کشاورزی استان تا این حد پایین مانده است، افزود: وزارتخانه نیرو وظیفه دارد زمین‌های زراعی استان لرستان را به میانگین کشوری برساند، درواقع باید زمین‌های زراعی آبی از 23درصد به 47 درصد ارتقاء پیدا کنند.  

وی با تاکید براینکه در حوزه آبخیزداری برای مهار آب نیز در استان لرستان کم‌کاری شده است، اظهارکرد: اگر سدها با مطالعه و جایابی احداث شوند مانع سیل‌های بعدی خواهند شد و لرستان قطب کشاورزی می‌شود.

مردم لرستان درخواست تکمیل این سدها را از دولت دارند

خدابخشی با اشاره به سدسازی ناچیز در استان لرستان، اضافه کرد: اکنون سدهای نیمه‌کاره‌ و در دست مطالعه‌ای همچون دهجانی، قشلاق، چمن‌سلطان، دارسفید، اردودر، گایکان و ده سفید در استان وجود دارد و مردم درخواست تکمیل این سدها را از دولت دارند.

عدم اختصاص آب و ردیف اعتباری دو مشکل بر سر راه رونق آبخیزداری و ساخت سد در استان لرستان

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی عدم اختصاص آب و ردیف اعتباری را دو مشکل بر سر راه رونق آبخیزداری و ساخت سد در استان لرستان دانست./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000