هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پروازهای چارتری تنها باید در مسیرهای هوایی کم مسافر فعال شود؛

فعالیت شرکت‌های چارتری عامل اصلی افزایش قیمت بلیط هواپیما

سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت بلیط هواپیما و تشدید تلاطمات این حوزه فعالیت شرکت های چارتری بوده است.
پنج‌شنبه 29 فروردین 1398 ساعت 08:39
فعالیت شرکت‌های چارتری عامل اصلی افزایش قیمت بلیط هواپیما رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت بلیط هواپیما و تشدید تلاطمات این حوزه فعالیت شرکت های چارتری بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/45760.jpg فعالیت,شرکت‌های,چارتری,عامل,اصلی,افزایش,قیمت,بلیط,هواپیما Icana

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بالا بودن قیمت بلیط پروازهای هوایی در کشور، گفت: به نظر من عامل اصلی افزایش قیمت بلیط هواپیما، فعالیت شرکت های چارتری بوده است.

 محمدرضا رضایی کوچی

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه چارتری ها در چند ماه اخیر، با وجود اعلام وزیر راه و شهرسازی به فعالیت خود ادامه داده اند و می توان گفت که بخش عمده ای از مشکلات پروازهای هوایی به ویژه در حوزه قیمت بلیط، به علت فعالیت این شرکت ها است.

انحصار چارتری ها در فروش بلیط هواپیما

فعالیت شرکت های چارتری موجب می شود که یک انحصار ویژه برای فروش بلیط هواپیما برای این شرکت ها ایجاد شود و آن ها قادرند که بلیط را با هر قیمتی به فروش برسانند

وی گفت: فعالیت شرکت های چارتری موجب می شود که یک انحصار ویژه برای فروش بلیط هواپیما برای این شرکت ها ایجاد شود و آن ها قادرند که بلیط را با هر قیمتی به فروش برسانند.

رضایی کوچی ادامه داد: کمیسیون عمران مجلس بارها در جلسات مشترک با وزیر راه و شهرسازی و مسئولان سازمان هواپیمایی اعلام کرده که فعالیت شرکت های چارتری در حوزه صنعت هوایی باید متوقف شود و مسئولان بارها قول داده اند که جلوی این موضوع را می گیرند، اما هنوز چارتری ها فعال هستند.

پروازهای چارتری تنها باید در مسیرهای هوایی کم مسافر فعال شود

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: بر اساس اصول فنی، پروازهای چارتری تنها باید در مسیرهای هوایی کم مسافر فعال شود، نه اینکه ایرلاین ها، فروش بلیط پروازهای پرتردد را به چارتری ها بدهند و آن ها بر اساس منافع خود قیمت گذاری کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشور باید با جدیت در برابر فعالیت شرکت های چارتری ایستادگی کند تا در آینده آرامش به بازار پروازهای هوایی برگردد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000