شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/20 12:35:00
سرویس صحن

تذکر حق شناس به خاطر تاخیر در تکثیر و توزیع برنامه های وزرای پییشنهادی بین نمایندگان

عضو کمیسیون برنامه و بودجه به خاطر تاخیری که در تکثیر و در اختیار نمایندگان قرار دادن برنامه های وزرای پییشنهادی صورت گرفته بود، تذکر داد.

"حق شناس" عضو کمیسیون برنامه و بودجه طی تذکری با استناد به مواد 188 و 190 آیین نامه داخلی مجلس گفت: این هفته بررسی صلاحیت و برنامه های دو وزیر در دستور کار هفتگی مجلس است زمانی که معرفی نامه ها قرائت می شود باید برنامه ها هم تکثیر و در اختیار نمایندگان قرار بگیرد.

وی گفت: با توجه به اینکه سه شنبه یا چهارشنبه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی انجام می گیرد، از آن زمانی که حضرتعالی (نامه های معرفی وزرا را) قرائت کردید 10 روز می گذرد، تا دیروز هیچ برنامه ای از وزرا اعلام نشده امروز صبح تنها برنامه وزیر نفت تکثیر شده است.

وی گفت: طبق آیین نامه داخلی مجلس طبیعی است که همان روزی که شما قرائت کردید برنامه وزرا طبق ماده 188 باید در اختیار همکاران محترم قرار می گرفت تا در یک فرصت مناسب بررسی برنامه ها انجام گیرد.

"حق شناس" افزود: تا امروز در واقع برنامه وزیر صنایع در اختیار ما قرار نگرفته است و شاید 48 ساعت دیگر هم فرصت برای بررسی صلاحیت وزرا نباشد و این خلاف است.

"غلامعلی حدادعادل" رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ گفت: همانطور که برنامه وزیر نفت توضیح شده برنامه وزیر صنایع هم توزیع خواهد شد و انشاالله فرصت کافی خواهید داشت تا روز چهارشنبه که انتخاب وزرا و رای اعتماد در دستور است می رسد. زیرا مجلس جلسه علنی نداشته از امروز در اختیار شما قرار می گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet