پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/13 08:23:00
سرویس کمیسیون ها
با اصلاح بند 7 قانون بودجه در کمیسیون انرژی:

درآمد حاصل از افزایش بهای گاز صرف گازرسانی به روستاها می‌شود

**با مصوبه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درآمد حاصله از افزایش قیمت گاز به طرح گازرسانی روستاهای کشور اختصاص می‌یابد.

"سیدعماد حسینی" در گفت‌ و گو با خبرنگار خانه ملت در خصوص جلسه روز یکشنبه کمیسیون گفت: در این جلسه طرح اصلاح بند 7 ماده واحده قانون بودجه سال 1388 کل کشور بررسی و مورد تصویب قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون انرژی اظهار داشت: بنابراین مصوبه، ‌وزارت نفت موظف شد که از طریق شرکت‌های دولتی تابع ذیربط، قیمت هر مترمکعب فروش گاز مصرفی را مبلغ 20 ریال افزایش دهد.

وی افزود: درآمد حاصله از این افزایش قیمت به طرح گازرسانی روستاهای کشور اختصاص می‌یابد.

سخنگوی کمیسیون انرژی در ادامه همچنین گفت: با تصویب این طرح، مجوز هزینه کردن درآمد حاصله برای گازرسانی به روستاهای کشور به شرکت گاز داده شد.

حسینی  در مورد دیگر دستورکارهای روز یکشنبه کمیسیون انرژی گفت: در این جلسه مدیر عامل و معاونان شرکت ملی گاز با حضور در کمیسیون، گزارشی درخصوص آخرین وضعیت مبادلات گازی ایران از جمله قراردادهای صدور گاز به ترکیه، سواپ گاز از آذربایجان به نخجوان که در کشور ما انجام می‌شود و تهاتر گاز با برق ارمنستان ارائه کردند.

سخنگوی کمیسیون انرژی ادامه داد: ‌در این جلسه مسئولان شرکت ملی گاز ایران همچنین در مورد   قراردادهایی که تاکنون با کشور پاکستان، سوییس و شرکت کرسنت امارات منعقد شده ولی به مرحله‌ عملیاتی نرسیده است و همچنین در مورد امضا یادداشت تفاهم‌هایی که با شرکت‌ها یا دولت‌های کشورهای هند، اتریش، ‌عمان، کویت، ‌ترکیه، ایتالیا و آلمان صورت پذیرفته توضیحاتی را به اعضای کمیسیون ارائه کردند.

حسینی اظهار داشت: اعضای کمیسیون انرژی پس از استماع گزارش مسئولان شرکت ملی گاز بر این نکته تاکید داشتند که با توجه به منفی بودن‌ تراز گاز کشور مبنای انعقاد اینگونه قراردادها چیست؟

وی افزود: اعضای کمیسیون با متذکر شدن اینکه در صورت اجرایی شدن این قراردادها باید در روز بیش از 300 الی 400 میلیون متر مکعب صادارت داشت، از اینکه هنوز برای تامین  500 میلیون متر مکعب مصرف داخل کشورمان، با مشکل مواجه هستیم، ابراز نگرانی‌ کردند.

حسینی خاطرنشان ساخت: اعضای کمیسیون انرژی از وزارت نفت و شرکت ملی گاز خواستند که در این مبادلات تجدید نظرهایی انجام دهند.

وی افزود: البته مسئولان شرکت ملی گاز با اشاره به راه‌اندازی فازهای مختلف پارس جنوبی و پالایشگاه‌های دیگر گازی، در مورد تامین گاز مورد نیاز کشور ابراز امیدواری کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet