شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1398/02/02 13:41:06
سرویس فرهنگی
دیدار اعضای فراکسیون قرآن و عترت با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: مباحث قرآنی از اولویت های جدی شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد بود

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: بحث قرآن و توسعه فرهنگ قرآنی با تقویت شوراهای توسعه فرهنگ قرآنی سراسر کشور از اولویت های شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: مباحث قرآنی از اولویت های جدی شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد بود دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: بحث قرآن و توسعه فرهنگ قرآنی با تقویت شوراهای توسعه فرهنگ قرآنی سراسر کشور از اولویت های شورای عالی انقلاب فرهنگی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106768459121.jpg دبیر,شورای,عالی,انقلاب,فرهنگی:,مباحث,قرآنی,از,اولویت,های,جدی,شورای,عالی,انقلاب,فرهنگی,خواهد,بود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام والمسلمین سید سعیدرضا عاملی که در جمع اعضای فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی سخن می  گفت، تاکید کرد: بحث قرآن و توسعه فرهنگ قرآنی باید در اولویت همه دستگاه های اجرایی قرار گیرد و وزارت ارشاد و سازمان تبلیغات نیز در این مسیر گام های مهمی باید بردارد.

وی افزود: در گفت وگویی که با رئیس جمهور داشتم، از ایشان برای تشکیل جلسه ستاد مهندسی فرهنگی به منظور پیگیری مسائل فرهنگی و اولویت های مهم کشور در این زمینه قول مساعد دریافت کردم و با توجه به اینکه پس از تدوین و ابلاغ سند جامع مهندسی فرهنگی کشور در سال 93 ، هنوز جلسات ستاد تشکیل نشده، این اقدام می تواند بسیاری از مسائل را مرتفع سازد.

وی ادامه داد: بازنگری ساختار شورا در دستور کار است و شورا به دو بال اصلی فرهنگ و علم و فناوری تقسیم شده و با توجه به اینکه بسیاری از کمیسیون ها و کارگروه های زیرمجموعه شورا در گذشته برنامه ها و عملکردهای موازی داشته اند، مقرر شد با بررسی های کارگروه تخصصی این موازی کاری ها به حداقل برسد. همچنین شفافیت مالی شوراها در اولویت شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارد.

در ادامه جلسه نصرالله پژمانفر رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس تاکید کرد: عدم تشکیل جلسات شورای توسعه فرهنگ قرآنی به دلیل حضور نیافتن وزرا نکته ای نیست که بتوان از آن ساده عبور کرد و ما در مجلس این موضوع را پیگیری می کنیم و اگر لازم باشد در جلسه علنی در این خصوص تذکر خواهیم داد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای پیگیری بودجه شورا نیز قرار است جلسه ای با رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شود تا ضمن بررسی راهکارهای افزایش بودجه، بودجه اختصاص یافته برای این شورا به موقع در اختیار قرار داده شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: طبق سنوات گذشته فراکسیون قرآن و عترت به منظور ترویج فرهنگ قرآنی و ایجاد ارتباط مستقیم بین مردم برای دریافت نظرات و راهکارها در جهت توسعه فرهنگ قرآنی، غرفه ای در نمایشگاه قرآن ماه مبارک رمضان برپا خواهد شد و نمایندگان عضو فراکسیون نیز با حضور خود در این غرفه از نزدیک با مردم ارتباط خواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام والمسلمین عاملی دبیر عالی شورای عالی انقلاب فرهنگی و اعضای شورای توسعه فرهنگ قرآنی ظهر امروز به منظور تبادل نظر پیرامون مطالبات فراکسیون از مسئولان فرهنگی کشور و ارائه گزارش عملکرد شورای توسعه فرهنگ قرآنی ضمن حضور در مجلس شورای اسلامی با تعدادی از اعضای فراکسیون دیدار و گفت وگو کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet