انتخابات ریاست جمهوری
1398/02/03 09:44:43
سرویس اقتصادی
حضرت پور؛

وجود دستگاه ایکس ری در تمامی گمرکات کشور الزامی است

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: گمرکات متاسفانه به بازار ورود کالا تبدیل شده و هیچ نظارتی هم در این خصوص انجام نمی شود.
وجود دستگاه ایکس ری در تمامی گمرکات کشور الزامی است نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: گمرکات متاسفانه به بازار ورود کالا تبدیل شده و هیچ نظارتی هم در این خصوص انجام نمی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201710105084453368.jpg وجود,دستگاه,ایکس,ری,در,,تمامی,گمرکات,کشور,الزامی,است Icana

روح الله حضرت پور طلاتپه؛ نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص نحوه عملکرد گمرکات کشور گفت: گمرکات متاسفانه به بازار ورود کالا تبدیل شده و هیچ نظارتی هم در این خصوص انجام نمی شود.

وی به قوانین دست و پاگیر فعالیت های گمرکی کشور اشاره کرد و گفت: مسئولین باید رصد کافی و لازم را داشته باشند و بازرسی های خود را بیشتر کنند.

حضرت پور ادامه داد: مجلس شورای اسلامی قوانین بسیار خوبی برای جلوگیری از قاچاق کالا تصویب کرده ولی باید توجه داشته باشیم که نظارت ها کم بوده و بایستی با تدابیر خاص نظارت ها  را بیشتر کنند.

ضرورت نصب دستگاه ایکس ری در گمرکات

وی به اهمیت دستگاه ایکس ری اشاره کرد و افزود: این دستگاه باید به تعداد زیاد در تمامی گمرکات کشور موجود باشد تا از این طریق بتوانیم مانع از ورود و یا خروج کالای غیرمجاز شویم.

آماری که در استان آذربایجان غربی داریم نشانگر این است که اقلامی که به صورت قاچاق وارد کشور شده از طریق مبادی گمرک صورت گرفته است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس عنوان کرد: آماری که در استان آذربایجان غربی داریم نشانگر این است که اقلامی که به صورت قاچاق وارد کشور شده از طریق مبادی گمرک صورت گرفته است.

عدم نظارت کافی از سوی دستگاه های مربوطه گمرگ

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بیان کرد: متاسفانه رصد و نظارت کافی از سوی دستگاه های مربوطه وجود ندارد. افرادی که در گمرکات کار می کنند سعی در اجرای صحیح قانون دارند ولی کمبود تجهیزات نیز از مشکلات عمده این حوزه است.

حضرت پور اظهار کرد: برخی از واردکنندگان به جای مواد غذایی، مواد بهداشتی وارد می کنند و با دور زدن قانون باعث اخلال در قانون می شوند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet