هدر موبایل
1398/02/03 09:52:08
سرویس اجتماعی
بادامچی:

انسجام نهادها می‌تواند مشکلات را حل کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: گام دوم انقلاب را در انسجام ملت، احترام به مردم و لحاظ کردن رای مردم در تصمیمات مسئولان می‌دانم.
انسجام نهادها می‌تواند مشکلات را حل کند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: گام دوم انقلاب را در انسجام ملت، احترام به مردم و لحاظ کردن رای مردم در تصمیمات مسئولان می‌دانم. https://cdn.icana.ir/d/019/201803109860826138.jpg انسجام,نهادها,می‌تواند,مشکلات,را,حل,کند Icana

محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: بنده گام دوم انقلاب را در انسجام ملت، احترام به مردم و لحاظ کردن رای مردم در تصمیمات مسئولان تعریف می‌کنم؛ در این صورت است که برای جوانان کار ایجاد میشود، گره از مشکلات مردم باز و راه‌ها گشوده می‌شود اما اگر یکه تازی کنیم و با تصمیمات فردی بخواهیم جلو برویم و از اشتباهاتی که داشتیم، عبرتی نگیریم باز هم تکرار خطاها خواهد بود و در گام دوم موفق نخواهیم شد.

بزرگترین مشکلات در دوره 40 سال اول این بود که انسجام مدیریتی در حوزه‌های مختلف نداشتیم

نهادها نباید در کار یکدیگر دخالت کنند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در مورد وظیفه دولت و مجلس برای تحقق این امر افزود: مجلس و دولت باید هر کدام به وظایف خود عمل کنند و هر نهادی باید وظیفه خود را به درستی انجام دهد چراکه این کار یکی از پایه‌های اصول توسعه است؛ وقتی نهادی برای امری چه دولتی، چه نظامی و چه سیاسی گمارده شده باید به وظیفه خود عمل کند و اگر یک نهاد بخواهد به سهم نهاد دیگری تعدی کند، این سیستم مورد تعدی دیگران و دشمنان قرار می‌گیرد و اهداف نظام نمی‌تواند پا برجا باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: بزرگترین مشکلات در دوره 40 سال اول این بود که انسجام مدیریتی در حوزه‌های مختلف نداشتیم، مسئولیت‌ها با هم تلاقی شده و به وظایف یکدیگر وارد شدند؛ چطور 17 میلیون پرونده ایجاد شده؟ این نشان می‌دهد که یک جای کار می‌لنگد و چطور باید این را توجیه کنیم. انقلابی که یک طرف آن دینی و یک طرف آن جوانان هستند، مردم آن مجاب نمی‌شوند و نشان می‌دهد که نقیصه وجود دارد. باید ببینیم که کجای کار اشتباه کردیم که این پرونده‌ها تلمبار شده است.

انسجام نهادها می‌تواند مشکلات را حل کند

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه قوه قضاییه قادر نیست به تنهایی مشکلات را حل کند، تصریح کرد: این انسجام نهادها است که می‌تواند مشکلات را حل کند و نباید اجازه دهیم مشکلات بیشتر شود؛ برخی افراد نابلد در کار دولت دخالت کرده و دولت را بی‌خاصیت می‌کنند در نتیجه دولت نسبت به مشکلات بی‌تفاوت می‌شود.

بادامچی ادامه داد: با خروج آمریکا که از اعضای مهم تفاهم برجام بود، این توافق برهم خورد و می‌دانستیم در نهایت مسائلی پیش می‌آید اما به دلیل اینکه یک تصمیم منسجم گرفته نمی‌شود مردم مجبور می‌شوند برای گوشت صف بکشند درحالیکه میزان گوشت موجود در مراکز توزیع بیش از پارسال است و باید بهتر به دست مصرف کننده برسد.

بی‌تفاوتی مسئولان باعث عدم توسعه در گام دوم انقلاب می‌شود

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در مجلس 14 میلیارد دلار مصوب شد که 16 نوع ارزاق با قیمت 4200 به دست مردم برسد، اما تصمیمات به درستی انجام نمی‌گیرد به دلیل اینکه در کارهای یکدیگر دخالت می‌شود در نتیجه مجریان بی‌تفاوت می‌شوند و باعث عدم توسعه در گام دوم است؛ اگر این مشکلات را علی‌رغم مشکلاتی که در خارج از کشور داریم، حل کنیم قطعا می‌توانیم مشکلات را کم کرده و در برابر کسانی که چشم سوء به انقلاب دارند، بهتر عمل کنیم./

گفت وگو از مریم ابوفاضلی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet