ایام محرم 1398
1398/02/03 10:43:19
سرویس سیاسی
میرزایی نیکو:

احزاب در ارایه لیست‌های انتخابات می‌توانند کُرسی‌های بیشتری را به زنان اختصاص دهند

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با اشاره به مخالفت نمایندگان با افزایش سهم زنان در انتخابات مجلس، گفت: احزاب می‌توانند این خلاء را پُر کرده و در لیست‌های خود کُرسی‌های بیشتری به زنان اختصاص دهند.
احزاب در ارایه لیست‌های انتخابات می‌توانند کُرسی‌های بیشتری را به زنان اختصاص دهند عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با اشاره به مخالفت نمایندگان با افزایش سهم زنان در انتخابات مجلس، گفت: احزاب می‌توانند این خلاء را پُر کرده و در لیست‌های خود کُرسی‌های بیشتری به زنان اختصاص دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805102794185156.jpg احزاب,در,ارایه,لیست‌های,انتخابات,می‌توانند,کُرسی‌های,بیشتری,را,به,زنان,اختصاص,دهند Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اصلاح قانون انتخابات مجلس، گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات در هفته جاری نهایی و به شورای نگهبان ارسال می‌گردد، شورای نگهبان در مدت 10 روز فرصت دارد تا نظر خود را درباره این طرح اعلام کند، امیدواریم فرصت خود را تمدید نکنند تا این قانون هرچه سریعتر ابلاغ شود.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: قانون انتخابات مجلس در بخش‌هایی روشن است اما با اعلام نظر شورای نگهبان تکلیف کاندیداها در همه سطوح مشخص خواهد شد.

وی افزود: بخش انتخابات مجلس لایحه جامع انتخابات کاملا در طرح مذکور گنجانده شده است تا تکلیف افراد برای انتخابات پیش روی مجلس روشن شود، دو بخش مربوط به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا پس از این مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

میرزایی نیکو با اشاره به عدم تصویب افزایش سهم زنان در انتخابات مجلس، گفت: پیشنهاد مرتبط با این موضوع در مجلس مورد نظر موافق نمایندگان قرار نگرفت اما احزاب ضمن ارایه لیست‌های انتخاباتی می‌توانند کُرسی‌های بیشتری را به زنان اختصاص دهند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: احزاب می‌توانند این خلاء را پُر کنند و کُرسی‌های بیشتری را به زنان اختصاص دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet