هدر موبایل
1398/02/03 14:51:41
سرویس فرهنگی
مازنی با اشاره به برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر سینمایی:

اقدامات جریان‌های منحرف نشانه تأثیرگذاری جشنواره جهانی فیلم فجر است

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت جشنواره جهانی فیلم فجر سینمایی اقدامات جریان‌های منحرف برای بی اثر جلوه دادن این جشنواره، نشانه تأثیرگذاری جشنواره جهانی فیلم فجر است.
اقدامات جریان‌های منحرف نشانه تأثیرگذاری جشنواره جهانی فیلم فجر است رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت جشنواره جهانی فیلم فجر سینمایی اقدامات جریان‌های منحرف برای بی اثر جلوه دادن این جشنواره، نشانه تأثیرگذاری جشنواره جهانی فیلم فجر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201904107595770980.jpg اقدامات,جریان‌های,منحرف,نشانه,تأثیرگذاری,جشنواره,جهانی,فیلم,فجر,است Icana

احمد مازنی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت برگزاری این رویداد جشنواره جهانی فیلم فجر سینمایی در راستای دیپلماسی فرهنگی، گفت: برخی از جریان‌های منحرف خارج از کشور تلاش کردند تا راه‌های حضور کشورهای خارجی در جشنواره را مسدود و با بهانه‌های واهی علیه کشورمان در فضای مجازی هشتگ‌هایی را راه‌اندازی کنند که همه این اقدامات نشان داد که این جشنواره تا چه اندازه تأثیرگذار بوده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما به تقویت دیپلماسی فرهنگی نیاز داریم تا بتوانیم چهره واقعی ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران را هرچه بیشتر در دنیا به نمایش بگذاریم، بنابراین جشنواره جهانی فیلم فجر نیز می‌تواند برای ارائه تصویر درست و واقعی از ایران تأثیرگذار باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره بهره‌مندی از تمامیت ظرفیت صنعت سینمای ایران در راستای اهداف کشورمان، اظهار کرد: تا زمان استفاده از همه ظرفیت‌های صنعت سینمای کشورمان به لحاظ سرمایه‌های انسانی، فرهنگی و هنری هنوز بسیار فاصله داریم و باید بیشتر در این زمینه تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: اگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای هنرمندان جایگاه بهتر و بیشتری قائل شود و کار را به خود هنرمندان واگذار کند، بهتر می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد و به توفیق بیشتری دست خواهیم یافت.

بازدید مازنی از جشنواره جهانی فیلم فجر

 

مازنی همچنین درباره تفکیک جشنواره فیلم فجر به دو بخش ملی و جهانی اظهار کرد: این موضوع از اقدامات بسیار خوبی بود که به انجام رسید؛ زیرا ظرفیت‌های بخش ملی و جهانی سینمای ما با هم متفاوت است و می‌توانند در یک راستا و با دو برنامه متفاوت برگزار شوند که از این جهت ما موفق عمل کرده‌ایم و این یک فرصت و ظرفیت تازه‌ای بود که ایجاد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این کمک‌ها صرفاً محدود به بودجه نمی‌شود و گاهی لازم است که به لحاظ معنوی با دوستان مسئول در جشنواره جهانی فیلم فجر همدلی و همراهی شود و من نیز به عنوان مسئول کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تمام‌قد در خدمت عزیزانمان در جشنواره جهانی فیلم فجر هستم.

به گزارش خانه ملت، سی‌ و‌ هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران در حال برگزاری است./

خبرنگار: هانیه خاکپور، مریم احمدی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet