هدر اصلی
1398/02/07 08:54:22
سرویس فرهنگی
دهقانی مطرح کرد:

ضرورت ایجاد یک متولی از سوی دولت برای پیگیری اهداف گام دوم انقلاب

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: دولت نیز باید یک متولی برای پیگیری اهداف گام دوم انقلاب پیش بینی کند تا به سامان برسد.
ضرورت ایجاد یک متولی از سوی دولت برای پیگیری اهداف گام دوم انقلاب عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: دولت نیز باید یک متولی برای پیگیری اهداف گام دوم انقلاب پیش بینی کند تا به سامان برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903108660516611.jpg ضرورت,ایجاد,یک,متولی,از,سوی,دولت,برای,پیگیری,اهداف,گام,دوم,انقلاب Icana

محمد دهقانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت:  قطعا بیانیه گام دوم انقلاب یک نقشه راه و حتی بالاتر از آن  به عنوان یک منشور حرکت انقلاب بعد از 40 سالگی انقلاب اسلامی است که این منشور عمدتا برای نخبگان جوان طراحی شده تا گام‌های بلندی برای حل مشکلات کشور و پیشرفت همه جانبه کشور صورت بگیرد.

در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید بر اعتماد به نفس در داخل کشور و بی‌اعتمادی به غرب و آمریکا و توجه به ظرفیت‌های داخل کشور توصیه شده است

مبارزه با فساد و پاکسازی نظام از مفاسد از موضوعات گام دوم انقلاب

نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از بندهای گام دوم مربوط به مبارزه با فساد و تلاش همه جانبه مسئولان کشور برای پیشگیری از فساد ، مبارزه با آن و پاکسازی درون نظام از مفاسد است و این بحث بسیار مهمی است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید کردند.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس افزود: استفاده از تمام ظرفیت‌ها در داخل کشور و همچنین استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای و ظرفیت‌های همسایگان برای پیشرفت کشور از دیگر موضوعات این بیانیه است؛ تاکید بر اعتماد به نفس در داخل کشور و بی‌اعتمادی به غرب و آمریکا و توجه به ظرفیت‌های داخل کشور از موضوعاتی است که جوانان باید با اعتماد به نفس این موضوعات را دنبال کنند. این موضوعات نیازمند نشست‌های کارشناسی سنگین است تا از سوی نخبگان دانشگاهی و حوزه‌ای بررسی شوند چراکه فراتر از موضوعات تک بعدی است.

تشکیل فراکسیونی در مجلس برای پیگیری اهداف گام دوم انقلاب

این نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به این سوال که دولت و مجلس برای تحقق این امر باید چه کارهایی انجام دهند، اظهار داشت: در مجلس فراکسیونی برای پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری و تعقیب مفاد گام دوم انقلاب شکل گرفت و بررسی شده تا کمیسیون ویژه‌ای برای مسائل مربوط به گام دوم انقلاب طراحی کنیم و تعدادی از نمایندگان به صورت خاص این موضوع را پیگیری کنند.

نایب‌رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت نیز باید یک متولی برای پیگیری اهداف گام دوم انقلاب پیش بینی کند تا به سامان برسد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet