خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/02/03 19:08:08
سرویس صحن
حضرت پور در تذکر شفاهی:

عدم توازن حداقل حقوق با تورم، ظلم به کارگران است

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت:عدم توازن حداقل حقوق با تورم، ظلم به کارگران به خصوص کارگران ساختمانی است.
عدم توازن حداقل حقوق با تورم، ظلم به کارگران است نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت:عدم توازن حداقل حقوق با تورم، ظلم به کارگران به خصوص کارگران ساختمانی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803107084057351.jpg عدم,توازن,حداقل,حقوق,با,تورم،,ظلم,به,کارگران,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، روح الله حضرت پور طلاتپه در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه 3 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن اعلام همدردی با مردم سیل زده و تقدیر از مردم و مسئولان آذربایجان غربی به جهت جمع آوری کمک به سیل زدگان اظهار داشت: روز شورا، روز کارگر و روز معلم را تبریک می گویم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در تذکر به وزیر کار بیان کرد: در این روزهای سخت اقتصادی چرا همیشه این وزارتخانه نسبت به کارگران حق کشی می کند. عدم توازن حداقل حقوق با تورم، ظلم به کارگران به خصوص کارگران ساختمانی است.

وی افزود: افزایش حق بیمه کارگران ساختمانی از 106 هزار تومان به 153 هزار تومان ظالمانه است، مگر حقوق را چند درصد افزایش داده اید که حق بیمه را 50 درصد افزایش می دهید؟

حضرت پور در تذکر به وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال گذشته سرانه مدارس عادی واریز نشد و مدارس بیشتر براساس کمک های مردمی اداره شدند، عدم توجه به اعتراض بازنشستگان درخصوص اجرای مواد 64، 85 و 125 قانون مدیریت خدمات کشوری بیمه های تکمیلی، بیمه عمر و همسان سازی با شاغلان از سوی این وزارتخانه پذیرفتنی نیست.

نماینده مردم ارومیه در مجلس ادامه داد: عدم پرداخت حق التدریسی ها، حق الزحمه ای های امتحانات در 2 سال اخیر، هزینه های ازدواج در 4 سال گذشته و پاداش پایان خدمت که همگی از مطالبات فرهنگیان هستند، مشکل آفرین شده است.

عضو کیسیون قضایی و حقوقی مجلس در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: با توجه به بارش خارج از فصل و سرمای شدید در آذربایجان غربی، این وزارتخانه هر چه سریعتر نسبت به بررسی و پرداخت خسارت به کشاورزان اقدام کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet