هدر موبایل
1388/07/13 09:13:00
سرویس اقتصادی
مصباحی‌مقدم:

سهام مخابرات به سپاه واگذار نشده است

**رییس کمیسیون ویژه گفت: سهام مخابرات به سپاه واگذار نشده است بلکه به سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح واگذار شده است که مدیریت دولتی دارد.

غلامرضا مصباحی‌مقدم رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: سازمان تامین اجتماعی و سازمان بازنشستگی کشوری و لشکری دائماً‌ خریداران سهام هستند و به عنوان شبه دولتی مطرح می‌شوند در صورتی که این سازمان‌ها غیردولتی هستند.

نماینده تهران با بیان این که این سهام‌ متعلق به اقشار مختلف مردم است اظهار داشت: سهام سازمان بازنشستگی لشکری متعلق به بازنشستگان نیروهای مسلح ونه نیروهای مسلح است.

مصباحی‌مقدم با تاکید براین که مشکل واگذاری‌ سهام‌ مربوط به مدیریت مجموعه‌ها است گفت: مدیریت این مجموعه‌ها و سازمان‌ها دولتی است و باید ایرادات را متوجه این مسائل نمود.

رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی برای برطرف نمودن این مشکل گفت: راهکاری که در این زمینه می‌توان ارائه داد این است که مطابق قانون اداره شرکت‌ها، اعضای یک شرکت مانند تعاونی‌نیروهای مسلح باید هیات مدیره خود را تشکیل دهند و هیات مدیره اداره کننده این  سهام‌ خریداری شده با شد تا این اشکالات مرتفع شود.

نماینده تهران تصریح کرد: در واگذاری سهام مخابرات، واگذاری به سپاه صورت نگرفته است بلکه به سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح واگذار شده است که این سازمان، سازمان غیردولتی است  باید مدیریت دولتی  آن اصلاح گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet