هدر موبایل
1398/02/29 09:59:39
سرویس استان ها
سلیمانی:

واردات نامتعارف نخود کشاورزان کرمانشاهی را متضرر کرده است

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس گفت: نخود دیمی در استان کرمانشاه کشت می‌شود که از مرغوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده و برند است، اما واردات غیرمعمول و نامتعارف نخود به کشور را شاهد هستیم که این وضعیت نخوداکاران را متضرر می‌کند.
واردات نامتعارف نخود کشاورزان کرمانشاهی را متضرر کرده است نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس گفت: نخود دیمی در استان کرمانشاه کشت می‌شود که از مرغوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده و برند است، اما واردات غیرمعمول و نامتعارف نخود به کشور را شاهد هستیم که این وضعیت نخوداکاران را متضرر می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201904100451358713.jpg واردات,نامتعارف,نخود,کشاورزان,کرمانشاهی,را,متضرر,کرده,است Icana

حسن سلیمانی نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به کم کاری وزارت جهاد کشاورزی در حوزه انتخابیه، اظهار داشت: من به وزیر جهاد کشاورزی تذکر داده‌ام و بر تذکرات خود تا رفع مشکلات اصرار می‌کنم، امیدوارم رسانه‌ها نیز این موضوعات را مورد توجه قرار دهند زیرا باید اقدامات ضروری در حوزه کشاورزی استان کرمانشاه انجام شود.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نخود دیمی در استان کرمانشاه کشت می‌شود که از مرغوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده و برند است، اما واردات غیرمعمول و نامتعارف نخود به کشور را شاهد هستیم که این وضعیت نخوداکاران را متضرر می‌کند.

کانال‌های سنتی انتقال آب کشاورزی باید بهسازی شود

وی افزود: بهسازی جاده‌های بین مزارع امری ضروری است و شرایط انتقال آب از طریق کانال‌های سنتی دیگر ممکن نیست و باید این کانال‌ها به کانال سیمانی تبدیل شود یا از لوله‌هایی استفاده کنند که قابلیت دفن در خاک را داشته باشد.

سلیمانی با بیان اینکه استعداد آبی و خاکی خوبی در استان کرمانشاه وجو دارد، ادامه داد: امکان نگهداشت و استفاده بهینه از آب در آبیاری نوین توسط وزارت جهاد کشاورزی باید مورد توجه قرار گیرد.

تولید چغندر، کلزا، گندم و نخود در استان کرمانشاه وضعیت خوبی دارد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: کشت‌های مختلف و خوبی در استان کرمانشاه وجود دارد. در تولید چغندر، کلزا، گندم و نخود وضعیت خوبی داریم و این محصولات استراتژیک به خوبی در منطقه کشت می‌شوند اما مسئولان باید به این قابلیت‌ها توجه داشته باشند.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت نیرو هنوز در مورد فاضلاب صحنه و هرسین اقدامی را انجام نداده و باز هم این موضوع را تکرار می‌کنم تا مسئولان به خود آیند، بیان کرد: وزارت نیرو در حوزه آبرسانی روستایی و احداث ایستگاه شبکه برق هنوز اقدامی نکرده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet