آغاز امامت اما زمان (عج)
1398/02/06 09:25:00
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی:

89.5 درصد صندلی‌های دانشگاه‌ها نیازی به رقابت ندارد

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دانشگاه‌ها باید به روز شوند و آموزش‌هایی را بدهند که همگام با دنیا پیش برویم.
89.5 درصد صندلی‌های دانشگاه‌ها نیازی به رقابت ندارد نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دانشگاه‌ها باید به روز شوند و آموزش‌هایی را بدهند که همگام با دنیا پیش برویم. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106277743311.jpg 89.5,درصد,صندلی‌های,دانشگاه‌ها,نیازی,به,رقابت,ندارد Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اظهارات دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر اینکه تا سال 2025 حدود 70 درصد از شغل‌ها از رده خارج می‌شوند که به دلیل حضور فناوری‌های نوین است گفت: مطمئنا در آینده در حوزه‌های شغلی تغییراتی وجود خواهد داشت چراکه برخی از حوزه‌های شغلی قابل استفاده نیستند و با فضای فناوری، IT، ICT و علوم جدیدی که وارد بازار میشوند، قطعا محورهای کاری نیز تغییر می‌کند.

دانشگاه‌ها باید به روز شوند و آموزش‌هایی را بدهند که همگام با دنیا پیش برویم

دانشگاه‌ها باید به روز شوند

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: تا دیروز از طریق گاوآهن زمین را شخم می‌زدیم اما امروزه ابزارهای جدیدتر آمده و طبیعی است چراکه به سمت جلو پیش می‌رویم و موج‌های 4 و 5 را در دنیا احساس می‌کنیم به همین دلیل تغییرات شغلی رخ خواهد داد. معتقد هستم دانشگاه‌ها باید به روز شوند و دانشگاه‌های نسل 3 و 4 ورود کنند و آموزش‌هایی را بدهند که همگام با دنیا پیش برویم نه این چیزی که امروز شاهد آن هستیم.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر بسیاری از رشته‌ها در دوره کارشناسی استقبالی ندارند و 89.5 درصد از صندلی‌های دانشگاه نیاز به رقابت ندارد؛ هر کسی در هر رشته‌ای که بخواهد پذیرش می‌شود و بسیاری از رشته‌ها به دلیل اینکه شغلی در جامعه ندارند، حذف شدند.

حوزه‌های تکنولوژی جدید باید در دانشگاه‌ها بروز کند

وی با بیان اینکه باید رشته‌هایی آموزش داده شود که در جامعه کاربرد داشته باشد، تصریح کرد: حوزه‌های تکنولوژی جدید باید در دانشگاه‌ها بُروز کند و دانشجویانی تربیت شوند تا بر مبنای نیازهای جامعه امروزی باشند و دنیا را به روز رصد کرده و بشناسند بنابراین طبیعتا تغییراتی را خواهیم داشت و باید این را از حوزه آموزش چه آموزش ابتدایی تا متوسطه و چه آموزش عالی آغاز کرده و ادامه داد.

در بحث کنکور به دنبال رویه‌های جدید هستیم

این نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به این سوال که آیا مجلس در این زمینه کاری انجام داده خاطرنشان کرد: خیر مجلس تاکنون کاری انجام نداده اما امیدوار هستیم تا بتوانیم طرحی را آماده کنیم و یا دولت لایحه‌ای آماده کند تا آموزش‌ها را انجام دهیم. امروز برای بحث کنکور به دنبال رویه‌های جدیدی هستیم و طبیعتا آموزش‌ها نیز باید جدید باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet