ایام محرم 1398
1398/02/09 12:05:05
سرویس فرهنگی
محجوب در تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب:

از دولت انتظار اخلاص و اجرا را با هم داریم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: متاسفانه امروزه تلاش‌های لفظی از تلاش‌های عملی جلوتر است و ترتیبات باید به سمتی رود که همت عملی از همت لفظی جلوتر رود.
از دولت انتظار اخلاص و اجرا را با هم داریم عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: متاسفانه امروزه تلاش‌های لفظی از تلاش‌های عملی جلوتر است و ترتیبات باید به سمتی رود که همت عملی از همت لفظی جلوتر رود. https://cdn.icana.ir/d/019/201604106951461083.jpg از,دولت,انتظار,اخلاص,و,اجرا,را,با,هم,داریم Icana

علیرضا محجوب  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان نقشه راه گفت: اساسا آنچه که به آن نگاه می‌کنیم، دارای موارد ابتدایی، صورت، مؤخرات و ترتیبات آتی و بلند مدتی است که گاهی با نگاه بلند مدت و گاهی با نگاه کوتاه مدت به مسئله نگاه و نتیجه‌گیری می‌کنیم، نمی‌خواهم بگویم که گام دوم متفاوت است اما در واقع حرکتی است که راه و هدف آن در آینده ترسیم شده است.

ترتیبات کارها باید به سمتی رود که همت عملی از همت لفظی جلوتر رود و همه باید برای رسیدن به اهداف تلاش کنند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: قائدتا برنامه هیچ امام، پیامبر و رهبری بدون همراهی و بدون پشتکار امت و مجموعه کسانی که دنباله‌رو هستند، نتوانسته به توفیق برسد چراکه شرط توفیق، تلاشی است که بعد از آن صورت خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: متاسفانه امروزه تلاش‌های لفظی از تلاش‌های عملی جلوتر است و ترتیبات باید به سمتی رود که همت عملی از همت لفظی جلوتر رود. یک سالی که با عنوان بهره‌وری نامگذاری شده بود، خدمت رهبر بودیم که ایشان به شوخی گفتند که سال گذشته خیلی به بهره‌وری در گوشه تلویزیون توجه شده بود یعنی نباید اینگونه باشد که ایشان که صاحب موضوع است به این نتیجه برسند و این جمله را بگویند.

کارها بدون پشتوانه عملی به جایی نخواهد رسید

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بدون پشتوانه، کارها و اقدامات عملی، حتی رضایت رهبری که بانی این کلام و بیانیه بوده و نفس حقی در این شرایط است و باید آن را دنبال کنیم، به جایی نخواهد رسید اما اگر با پشتوانه و کار عملی و اجرایی که باید از همه سر بزند و جای سخت موضوع است، گام‌های بلندتری قابل برداشتن می‌شود.

نهادهای نظارتی برای رسیدن به اهداف تلاش کنند

محجوب در پاسخ به این سوال که برای محقق شدن این امر مجلس و دولت چه اقداماتی باید انجام دهند، تصریح کرد: در مجلس قانون وضع می‌شود و یک برنامه راه را به میدان گاهی برای اجرا تبدیل می‌کنیم و این میدان‌گاه اجرایی گاهی بسیار عمومی و بدون جزئیات و نقشه راه طراحی می‌شود که گاه برخی مشکلات را ایجاد می‌کند بنابراین مجلس برای اینکه جزئیات را شناسایی و ترسیم کند، باید کار عمیقی را انجام دهد و تمام قسمت‌ها را به صورت ریز ارزیابی و کار دقیق انجام شود؛ نهادهای نظارتی و مجریان نیز باید برای رسیدن به این موضوع اعتقاد و اخلاص داشته باشند.

از دولت انتظار اخلاص و اجرا را با هم داریم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با توجه به نقش دولت گفت: دولت اصل اجرا است و از دولت انتظار اخلاص و اجرا را با هم داریم و این کار بسیار دشواری است چراکه نمی‌توان انتظار داشت که همه افراد هم اخلاص داشته باشند و هم مجری خوبی باشند و امیدوار هستیم که این کار سخت را دولت به هر میزانی که می‌تواند پیش ببرد حتی اگر 10 درصد پیش ببرد تا 20 درصد جلو می‌رود.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: اگر افراد صادق و مخلص کارها را دست بگیرند، حتما کارها آسان‌تر می‌شود و نتیجه و اجرای  دیگری می‌بینیم؛ اساس نگاه دولت نباید تخصصی باشد و از نگاه بروکراتیک به نتیجه نخواهیم رسید بلکه باید افراد مخلص و معتقد و پا در رکاب در این عرصه تلاش کنند تا به نتیجه برسیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet