خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/08/20 12:52:00
سرویس کمیسیون ها

یک فوریت طرح مشمولیت مزایای بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر تصویب شد

یک فوریت طرح مشمولیت مزایای بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر برای خانوارهای ساکن شهرهای با جمعیت کمتر از بیست هزار نفر به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، دلایل تهیه پیشنهاد دهندگان طرح دو فوریتی که یک فوریت آن به تصویب رسید چنین می باشد.

قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی مصوب 21/2/86 تاکید بر گسترش بیمه های اجتماعی و اجرای اصل 29 قانون اساسی را نموده است و در بند (ژ) تبصره 14 بودجه سال 86 مبلغ (1.516.800.000.000 ریال) اعتبار در قانون برای روستاییان و عشایری لحاظ نموده است، لکن برای جمعیت تحت پوشش بیمه خدمات درمانی علاوه بر روستاییان و عشایر جمعیت شهرهای زیر بیست هزار نفر را نیز آورده و در صورت عدم تسری به بیمه های اجتماعی دوگانگی در صندوق های بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر و بیمه تامین اجتماعی به خاطر بیمه خدمات درمانی ایجاد می گردد.

در صورت تصویب ماده واحده این طرح، آن دسته از خانوارهای ساکن شهرهای با جمعیت کمتر از بیست هزار نفر که مشمول بیمه اجباری نزد سایر سازمان ها و صندوق های بیمه اجتماعی نبوده و دفترچه خدمات درمانی مشابه به روستاییان و عشایر دریافت می دارند نیز مشمول عضویت و برخورداری از مزایای صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر می باشند.

سهم دولت از حق بیمه جهت عضویت مشمولیت موضوع این ماده واحده در صندوق طی سال جاری 86 از محل اعتبارات در اختیار وزارت رفاه و تامین اجتماعی تامین می گردد.

گفتنی است دو فوریت طرح مذکور به رای گذاشته شد که نمایندگان با بررسی یک فوریتی این طرح موافقت کردند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet