خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1398/02/10 09:56:09
سرویس فرهنگی
لاهوتی :

معافیت گمرکی تجهیزات گردشگری زمینه حضور بخش خصوصی در حوزه توریسم را فراهم می کند

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس، معافیت گمرکی تجهیزات گردشگری را بستر سازی مناسب در جهت حضور بخش خصوصی در امر گردشگری دانست.
معافیت گمرکی تجهیزات گردشگری زمینه حضور بخش خصوصی در حوزه توریسم را فراهم می کند عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس، معافیت گمرکی تجهیزات گردشگری را بستر سازی مناسب در جهت حضور بخش خصوصی در امر گردشگری دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101580395066.jpg معافیت,گمرکی,تجهیزات,گردشگری,زمینه,حضور,بخش,خصوصی,در,حوزه,توریسم,را,فراهم,می,کند Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص موافقت وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر معافیت تجهیزات گردشگری از پرداخت عوارض گمرکی گفت: این تصمیم به طور قطع می تواند باعث تمایل و ترغیب سرمایه گذاران بخش خصوصی به سرمایه گذاری در بخش گردشگری شود که انتظار می رود، این معافیت نقطه عطفی در توسعه صنعت گردشگری کشور شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید از تمام ظرفیت های کشور برای توسعه صنعت گردشگری استفاده کرد که تصمیم اخیر وزارت امور اقتصادی و دارایی در معافیت کمرگی تجهیزات گردشگری از جمله آنها است؛ بنابراین برای سرمایه گذاران بخش خصوصی باید فضایی ایجاد شود تا سرمایه خود را در بخش گردشگری کشور بکار گرفته و بدون هیچ مشکلی به فعالیت خود در این زمینه بپردازند.

ترغیب بخش خصوصی به سرمایه گذاری در امر گردشگری با در نظر گرفتن مشوق های مناسب

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: بسیاری از کشورهای توسعه یافته و حتی برخی از کشورهای منطقه برای توسعه صنعت گردشگری، امتیازات ویژه ای را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم کرده اند که پیشرفت امروز این کشورها در این صنعت، مرهون همین امتیازات است که باعث ترغیت سرمایه گذاران بخش خصوصی در این کشورها به سرمایه گذاری در بحث گردشگری شده است.

وی بیان کرد: متاسفانه در ایران، سرمایه گذاران بخش خصوصی به دلیل محدودیت ها و عدم کمک بانک ها به بحث توسعه گردشگری کشور، تمایلی به سرمایه گذاری در این بخش را ندارند؛ لذا دولت باید از تمام ظرفیت های موجود برای استفاده از توان بخش خصوصی در توسعه این صنعت اساسی استفاده کند.

گردشگری کشور با سند چشم انداز 1404 فاصله دارد

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس خاطر نشان کرد: بر اساس سند چشم انداز 1404، کشور باید رتبه اول گردشگری منطقه را کسب کند؛ اما شرایط کنونی حکایت از فاصله داشتن با این رتبه را دارد که امید می رود این تصمیم وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص معافیت گمرکی تجهیزات گردشگری، رونق قابل توجهی به بخش گردشگری کشور داده و بخش خصوصی را وارد میدان کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet