هدر موبایل
1398/02/10 12:27:51
سرویس سیاسی
صادقی مطرح کرد:

دیپلماسی رسانه؛ ابزار قدرت جمهوری اسلامی در دست وزیر امور خارجه

عضو فراکسیون امید مجلس، گفت: وزیر خارجه با انتخاب رسانه نزدیک به دولت ترامپ، مواضع جمهوری اسلامی را هوشمندانه‌ بیان کرد.
دیپلماسی رسانه؛ ابزار قدرت جمهوری اسلامی در دست وزیر امور خارجه عضو فراکسیون امید مجلس، گفت: وزیر خارجه با انتخاب رسانه نزدیک به دولت ترامپ، مواضع جمهوری اسلامی را هوشمندانه‌ بیان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902109991138323.jpg دیپلماسی,رسانه؛,ابزار,قدرت,جمهوری,اسلامی,در,دست,وزیر,امور,خارجه Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به سفر وزیر امور خارجه به نیویورک و مصاحبه با شبکه فاکس‌نیوز، گفت: آقای ظریف دیپلماسی رسانه‌ای را به صورت جدی در دستور کار وزارت امور خارجه قرار داده است، با وجود فعالیت‌های رسانه‌ای آقای ظریف در توئیتر و سایر رسانه‌ها، جای خالی این دیپلماسی در وزارت خارجه کاملا محسوس بود.

طرح مواضع جمهوری اسلامی در رسانه نزدیک به ترامپ اقدامی هوشمندانه بود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وزیر امور خارجه با انتخاب رسانه‌ای که به جمهوری‌خواهان و دولت آقای ترامپ نزدیک است، دست به اقدام هوشمندانه‌ای زد و با طرح مباحثی در ایالات متحده و در این رسانه پرطرفدار مواضع جمهوری اسلامی را بیان کرد.

اشاره زیرکانه ظریف به گروه «ب» برای طرح واقعیت‌های امروز جهان

وی افزود: طرح مواضع جمهوری اسلامی ایران در شبکه فاکس نیوز به این شیوه می‌تواند در افکار عمومی آمریکا تاثیرگذار باشد، آقای ظریف با هوشمندی از عنوان گروه «ب» در مصاحبه خود استفاده کرد و در خلال این عنوان از اسامی اشخاصی نام برد که تحت حمایت کاخ سفید هستند و ترامپ را احاطه کردند.

صادقی یادآور شد: آقای ظریف در مصاحبه خود به تحلیل درباره جداسازی گروه «ب» از رئیس جمهور آمریکا پرداخت و بسیار هوشمندانه مواضع جمهوری اسلامی ایران در این خصوص و واقعیت‌های جهان امروز را بیان کرد بنابراین در سطح افکار عمومی و سطوح بالاتر تاثرگذار خواهد بود.

ظریف با طرح بحث تبادل زندانیان توپ را به زمین آمریکا انداخت

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به اظهارات وزیر امور خارجه درباره تبادل زندانیان ایرانی و آمریکایی اشاره کرد و گفت: مساله زنداینان همیشه با طرح شعارهای حقوق بشری به عنوان ابزاری علیه جمهوری اسلامی استفاده شده است؛ پیشنهاد آقای ظریف سبب شد تا توپ به زمین آمریکایی‌ها بیفتد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ایرانیانی با داشتن تابعیت مضاعف و در حد قابل ملاحظه‌ای در آمریکا بازداشت شدند، آقای ظریف با این پیشنهاد آمادگی برای تبادل زندانیان را اعلام کرد لذا به نظر طرف مقابل را دچار نوعی انفعال کرد و در مجموع این اقدام هوشمندانه رسانه‌ای و موثری بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet