آغاز امامت اما زمان (عج)
1398/02/10 18:55:27
سرویس سیاسی
سلیمی:

اوج خفت و خواری در تاریخ برای عربستان ثبت شده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می گوید:حکومتی که  ریشه مردمی داشته باشد،این طور در مقابل توهین ها و جسارت ها سکوت نمی‌کند.
اوج خفت و خواری در تاریخ برای عربستان ثبت شده است عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می گوید:حکومتی که  ریشه مردمی داشته باشد،این طور در مقابل توهین ها و جسارت ها سکوت نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101017762878.jpg اوج,,خفت,و,خواری,در,تاریخ,برای,عربستان,ثبت,شده,است Icana

علیرضا سلیمی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با تاکید بر توهین چندین باره عربستان سعودی توسط ترامپ،گفت:عربستان سعودی حکومت موروثی است و این حکومت ریشه دار نیست و  با امر و نهی ترامپ و آمریکا سرکار آمده است.

خودباختگی عربستان باعث سکوت در مقابل توهین ها می شود

وی افزود:وقتی ترامپ می‌گوید پول گرفتن از عربستان ساده تر از این است که در یک محله آمریکایی و ازیک خانه مالیات و یا اجاره بگیریم؛نشان می دهد که چه اندازه این حکومت وابسته و مفلوک است.

نماینده مردم محلات و دلیجان درمجلس شورای اسلامی با تاکید بر سکوت عربستان در برابر چنین رفتار‌های اهانت آمیز ترامپ،مطرح کرد:حکومتی که  ریشه مردمی داشته باشد،این طور در مقابل توهین ها و جسارت ها سکوت نمی‌کند و این نشان می دهد که حکام عربستان خودباختگی دارند.

بیشتر بخوانید:

 

اوج  خفت و خواری در تاریخ برای آل سعود ثبت شده است

وی در ادامه افزود:وقتی ترامپ می گوید که اگر ما از عربستان دست برداریم آن ها در عرض یک هفته سقوط می کند و دیگر  چیزی از دولت سعودی باقی نمی ماند؛وقتی "ترامپ" می گوید آنها گاو شیرده هستند و فقط باید آن هار ابدشیم؛وقتی می گوید که ما بایک تلفن می توانیم ۴۰۰ میلیون دلار بگیریم و یا عربستان بایک معامله ۴۵۰ میلیارد دلار به حساب مردم آمریکا واریز می کند،این نشانگر رذل بودن یک حکومت و بی ریشه بودن آن تاج و تخت است.

عضوهیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید براینکه اوج  خفت و خواری در تاریخ برای عربستان ثبت شده است،خاطرنشان کرد:این خفت و خواری که امروز حکومت عربستان از آن رنج می‌برد؛در طول تاریخ برای هیچ حکومتی به دست نیامده است،همین کافی است برای اینکه بدانیم که حکام آل سعود افراد فاسدی هستند.

سلیمی معتقد است رییس جمهوری آمریکا در کنار تحقیرهایی که علیه عربستان و برخی کشورهای عربی روا می دارد،ایده هایی نیز برای آنها تدارک دیده است،تا احساس کنند لازم است دلارهایشان را برای حفظ امنیتشان به آمریکا بدهند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اعدام 37 نفر از شیعیان در عربستان سعودی،تصریح کرد:حکام سعودی به واسطه فساد مالی و یا سیاسی و فساد اخلاقی،قاتل های جنایتکاری هستند که به راحتی آدم می کشند،گردن می زنند با خشونت و کشتار با مردم برخورد می کند؛و بهدلیل وابستگی ها به آمریکا در مقابل این توهین ها و تحقیر ها سکوت می کنند؛برای آنها همین بس که تا این اندازه در جامعه جهانی تحقیر شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet