هدر موبایل
1388/07/14 10:15:00
سرویس صحن
مجلس ملزم کرد

بیمه عمر سرپرست به نفع کودک تحت سرپرستی

**براساس مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی سرپرست یا سرپرستان موظف شدند با نظر سازمان بهزیستی خود را به نفع کودک یا نوجوان تحت سرپرستی بیمه عمر کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مجلس در ادامه بررسی لایحه بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست مصوب کردند درخواست کننده منحصر یا درخواست کنندگان سرپرستی باید متعهد گردند تمامی هزینه‌های مربوط به نگهداری و تربیت و تحصیل افراد تحت سرپرستی را تامین نمایند.

این حکم حتی پس از فوت سرپرست منحصر یا سرپرستان نیز تا تعیین سرپرست جدید برای کودک یا نوجوان جاری می‌باشد.

همچنین براساس مصوبه امروز سرپرست منحصر یا سرپرستان موظف شدند با نظر سازمان خود را نزد یکی از شرکت‌های بیمه به نفع کودک یا نوجوان تحت سرپرستی بیمه عمر کنند.

همچنین براساس مصوبه دیگر مجلس حقوق و تکالیف سرپرست و کودک یا نوجوان تحت سرپرستی از لحاظ نگهداری، تربیت، نفقه و احترام نظیر حقوق و تکالیف پدر و مادر و اولاد است.

همچنین مجلس در ادامه بررسی ماده 16 این لایحه که در خصوص «اداره امور و دارایی‌های صغار با نظارت سازمان تا زمان رسیدن به سن رشد بر عهده سرپرست منحصر یا سرپرستان خواهد بود و آنان مکلفند نسبت به تملیک و انتقال دارایی‌های کودک یا نوجوان به نام آنان اقدام نمایند مگر اینکه به حکم دادگاه صالح ترتیب  دیگری برای اداره اموال این دسته از افراد مقرر شده باشد»، بود را مغایر با قانون اساسی تشخیص داد لذا به دلیل اهمیت این موضوع این ماده جهت بررسی بیشتر به کمیسیون اجتماعی ارجاع داده شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet