هدر موبایل
1398/02/11 13:46:29
سرویس سیاسی
بروجردی مطرح کرد:

پیشنهاد برگزاری اجلاس رئیسان مجالس همسایگان عراق در تهران

فرستاده ویژه ی رئیس مجلس شورای اسلامی به اجلاس روئسای مجالس همسایگان عراق گفت: محمد حلبوسی رئیس مجلس عراق پیشنهاد داد اجلاس بعدی به میزبانی تهران برگزار شود و این پیشنهاد به اطلاع دکتر لاریجانی رسید.
پیشنهاد برگزاری اجلاس رئیسان مجالس همسایگان عراق در تهران فرستاده ویژه ی رئیس مجلس شورای اسلامی به اجلاس روئسای مجالس همسایگان عراق گفت: محمد حلبوسی رئیس مجلس عراق پیشنهاد داد اجلاس بعدی به میزبانی تهران برگزار شود و این پیشنهاد به اطلاع دکتر لاریجانی رسید. https://cdn.icana.ir/d/019/201905109579748809.jpg پیشنهاد,برگزاری,اجلاس,رئیسان,مجالس,همسایگان,عراق,در,تهران Icana

علاء الدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملتبا اشاره به برگزاری اجلاس روئسای مجالس همسایگان عراق با حضور روئسای مجالس سوریه،کویت،عربستان،اردن،ترکیه و جمهوری اسلامی ایران با محوریت عراق پس از داعش و نیاز های آن در بغداد برگزار شد و رئیس مجلس کشورمان به دلیل مشغله ناشی از مشکلات مردم مناطق سیل زده و سفر های متعدد گذشته و پیش رو امکان حضور در این اجلاس را نیافتند.

 

حضور علاالدین بروجردی در اجلاس روسای مجالس 6 کشور همسایه عراق
حضور علاالدین بروجردی در اجلاس روسای مجالس 6 کشور همسایه عراق

 

وی افزود:در بیانیه پایانی این اجلاس تحت عنوان "عراق؛ ثبات و توسعه" بر پشتیبانی از ثبات عراق و محافظت از تمامیت ارضی و یکپارچگی، پشتیبانی از میانه روی و مبارزه با همه انواع افراط گرایی ، پشتیبانی از فرآیند سازندگی و پشتیبانی از فرآیند سیاسی و دمکراتیک در عراق با رویکردهای مختلف آن که منجر به برگزاری انتخابات و تکمیل انتخاب روسای قوای سه گانه بر اساس حقوق قانونی شده تاکید شد.

 

حضور علاالدین بروجردی در اجلاس روسای مجالس 6 کشور همسایه عراق
حضور علاالدین بروجردی در اجلاس روسای مجالس 6 کشور همسایه عراق

 

وی تصریح کرد:در حاشیه این اجلاس دیدار هایی با  روئسای مجالس سوریه و عراق داشتیم و گفت و گو هایی نیز نخست وزیر و رئیس جمهور عراق و رئیس مجلس کویت انجام شد و در مسیر بازگشت در نجف اشرف با تعدادی از مراجع و علما و همچنین سید عمار حکیم رئیس جریان حکمت ملی ملاقات هایی صورت گرفت.

 

دیدار علاالدین بروجردی با رئیس مجلس عراق
دیدار علاالدین بروجردی با رئیس مجلس سوریه
دیدار علاالدین بروجردی با سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق
دیدار علاالدین بروجردی با وزیرخارجه عراق
دیدار علاالدین بروجردی با وزیر امور خارجه عراق دکتر حکیم
دیدار علاالدین بروجردی با آیت الله العظمی فیاض مرجع تقلید
حضور علاالدین بروجردی در اجلاس روسای مجالس 6 کشور همسایه عراق
دیدار علاالدین بروجردی با نایب رئیس پارلمان کردستان عراق
دیدار علاالدین بروجردی با رییس مجلس اردن
دیدار علاالدین بروجردی با دکتر همام حمودی رییس مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق با حضور هادی العامری فرمانده حشد الشعبی عراق

 

 

پایان پیام.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet