خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/02/11 15:20:59
سرویس اجتماعی
گزارش وزرای صمت و راه ‌و ‌شهرسازی به فراکسیون کارگری مجلس

قراردادهای یک طرفه و سفید امضا کابوس کارگران

نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس از حضور وزرای راه و شهرسازی و صمت در این فراکسیون برای ارائه گزارش در مورد علت مرگ سه کارگر در پی ریزش تونل در آزاد راه تهران- شمال خبر داد.
قراردادهای یک طرفه و سفید امضا کابوس کارگران نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس از حضور وزرای راه و شهرسازی و صمت در این فراکسیون برای ارائه گزارش در مورد علت مرگ سه کارگر در پی ریزش تونل در آزاد راه تهران- شمال خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201904107628594388.jpg قراردادهای,یک,طرفه,و,سفید,امضا,کابوس,کارگران Icana

نادر قاضی پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با ابراز تاسف از مرگ سه کارگر در پی ریزش تونل در آزادراه تهران- شمال در آستانه روز کارگر، گفت: به طور مداوم شاهد مرگ کارگران در سایه فقدان ایمنی کار و عدم نظارت دستگاه های مسئول هستیم.

نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مقام معظم رهبری یک هفته پیش از آغاز روز کارگر برای اینکه اهمیت روز کارگران را به مسئولان گوشزد کنند این قشر را به حضور می طلبد در این رابطه انتظار داریم دولتمردان بر اساس فرمایشات رهبری به قشر کارگری توجه ویژه ای داشته باشند.

انتظار داشتیم در روز کارگر تلفات ناشی از سوانح کار را نداشته باشیم

وی با بیان اینکه انتظار داشتیم در روز کارگر تلفات ناشی از سوانح کار را نداشته باشیم، تصریح کرد: فراکسیون کارگری به موضوع مرگ سه کارگر ورود می کند و وزرای راه و شهرسازی و صمت باید در فراکسیون کارگری مجلس حاضر و گزارشی در مورد علت مرگ این سه کارگر ارائه کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت بر اساس اصل 31 قانون اساسی موظف است با رعایت اولویت برای روستاییان و کارگران مسکن متناسب با نیاز آنها تامین کنند، گفت: متاسفانه اجرای اصل 31 از سوی دولت مغفول مانده و اغلب کارگران و روستاییان فاقد مسکن مناسب هستند.

دولت تاکنون هیچ اقدامی برای تامین مسکن کارگران نداشته است/متاسفانه برخی کارگران ساختمانی 6 سال است در نوبت بیمه همگانی قرار دارند

وی با انتقاد از اینکه دولت تاکنون هیچ اقدامی برای تامین مسکن کارگران نداشته است، تصریح کرد: متاسفانه برخی کارگران ساختمانی 6 سال است در نوبت بیمه همگانی قرار دارند و هنوز بیمه نشده اند و حقوق کارگران شهرداری نیز چندین ماه پرداخت نشده است.

متاسفانه قراردادهای یک طرفه و بدون امضا به کابوسی برای کارگران تبدیل شده/ بساط قراردادهای سفید امضا نیز هنوز برچیده نشده است

قاضی پور یادآور شد: متاسفانه قراردادهای یک طرفه و بدون امضا به کابوسی برای کارگران تبدیل شده و بساط قراردادهای سفید امضا نیز هنوز برچیده نشده و کارفرمایان خون کارگران را در شیشه می کنند؛ در حالی که هنوز کارگر وارد کار نشده تعهد می دهد که حقوق حقه مانند پاداش پایان سال و عیدی را دریافت کرده و این تعهدها در گاو صندوق شرکت ها نگهداری و 400 تا 500 هزار تومان به آنها دستمزد پرداخت می شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، افزود: تاکید کردیم که دولت باید تولید خودروهای ارزان قیمت برای کارگران، کشاورزان و افراد نیازمند را در دستور کار قرار دهد اما متاسفانه گوش شنوایی برای این کار وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، از اشغال مشاغل کشور توسط اتباع بیگانه غیرمجاز انتقاد کرد و گفت: هر چند بارها در این رابطه ورود، سوال و تذکر داده ایم اما متاسفانه همچنان شاهد فعالیت این افراد در مشاغل کشور هستیم این در حالی است که برخی کارگران و جوانان کشور با بیکاری دست و پنجه نرم می کنند.

در یکی از شهرک های صنعتی پایتخت راه فرعی و میانبری وجود دارد که افاغنه از طریق آن وارد شهرک می شوند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت کشور در ساماندهی اتباع بیگانه تعلل می کند، تصریح کرد: در یکی از شهرک های صنعتی پایتخت راه فرعی و میانبری وجود دارد که افاغنه از طریق آن وارد شهرک می شوند و از مسیر اصلی وارد نمی شوند در این رابطه نیاز است مسئولان ذیربط از شهرک های صنعتی بازدید و اجازه اشتغال غیرقانونی را ندهند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet