هدر موبایل
1398/02/13 05:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

مجلس با محتکران کالاهای اساسی برخورد می کند + جزئیات طرح مجلس

یک عضو کمیسیون قضایی مجلس از طرح جدید تعدادی از نمایندگان برای برخورد با محتکران خبر داد.
مجلس با محتکران کالاهای اساسی برخورد می کند + جزئیات طرح مجلس یک عضو کمیسیون قضایی مجلس از طرح جدید تعدادی از نمایندگان برای برخورد با محتکران خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901106471284077.jpg مجلس,با,محتکران,کالاهای,اساسی,برخورد,می,کند,+,جزئیات,طرح,مجلس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، ابوالفضل ابوترابی با انتقاد از گرانی کالاهای اساسی در بازار، گفت: روند افزایشی قیمت کالاهای اساسی قابل تحمل نیست و ما نمایندگان مجلس، در حوزه‌های انتخابیه پاسخی برای گلایه‌های مردم نداریم.

وی با بیان اینکه دولت باید برنامه‌ مدونی برای جلوگیری از افزایش افسارگسیختگی قیمت کالاهای اساسی داشته باشد، اظهار داشت: افزایش روز افزون انواع کالاهای اساسی موجب شده تا قدرت خرید مردم بیش از گذشته کاهش یابد.

عضو کمیسیون قضایی مجلس، یکی از دلایل افزایش بی‌رویه قیمت کالاهای اساسی را، احتکار برخی کالاها از سوی توزیع‌کنندگان دانست و افزود: باید شرایطی فراهم شود که فضا را برای محتکران ناامن کنیم؛ زیبنده نیست وقتی خانوارها در تأمین مایحتاج‌شان با مشکل مواجه هستند، عده‌ای سودجو کالاها را احتکار می‌کنند.

ابوترابی با بیان اینکه باید با محتکران کالاهای اساسی و واسطه‌گران برخورد شود، گفت: برخورد با محتکران موجب ثبات در بازار شده و به یکسان‌سازی قیمت‌ها کمک می‌کند.

ابوالفضل ابوترابی

 

وی همچنین از طرح جدید تعدادی از نمایندگان برای برخورد با محتکران خبر داد و تصریح کرد: براساس این طرح خواستار این شده‌ایم که مشوق‌هایی برای شهروندانی که محل اختفای کالاهای احتکار شده را اطلاع می‌دهند، در نظر گرفته شود.

به گزارش تسنیم عضو کمیسیون قضایی مجلس در پایات خاطرنشان کرد: این طرح هنوز در مرحله پیشنهادات نمایندگان است و پیش‌نویس آن تهیه شده، پس از نهایی شدن تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet