هدر موبایل
1398/02/13 14:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
در مراسم تجلیل از کارگران استان کرمانشاه مطرح شد

دلار نفتی پدر کار و تولید و اشتغال کشور را درآورده است

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: هر درخواست ثبت سفارش برای واردات کالا چندین هزار کارگر را بیکار می‌کند و باعث می‌شود سود این ماجرا به جیب کارگرهای خارجی برود و اقتصاد و تولید آن کشورها رونق بگیرد.
دلار نفتی پدر کار و تولید و اشتغال کشور را درآورده است نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: هر درخواست ثبت سفارش برای واردات کالا چندین هزار کارگر را بیکار می‌کند و باعث می‌شود سود این ماجرا به جیب کارگرهای خارجی برود و اقتصاد و تولید آن کشورها رونق بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102110985188.jpg دلار,نفتی,پدر,کار,و,تولید,و,اشتغال,کشور,را,درآورده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت عبدالرضا مصری در مراسم تجلیل از کارگران استان کرمانشاه که امروز (۱۲ اردیبهشت) برگزار شد، با اشاره به مشکلات اقتصادی که کشور با آن مواجه شده، گفت: مشکلات اقتصادی تقصیر دولت و مجلس نیست، بلکه یک اشکال ملی است، به واقع دلار نفتی پدر کار و تولید و اشتغال کشور را درآورده است.

این نماینده مجلس معتقد است، سو استفاده از رانت‌های نفتی باعث شده برخی میلیاردها تومان سود ببرند.

وی تاکید کرد: اکنون برای هر کالایی مثل شکر، مرغ، پوشک، کاغذ، گوشت و … یک سلطان داریم. همه این سلاطین از دل واردات پیدا شدند و هیچکدام این سلاطین تولیدکننده نیستند.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت گوشت وارداتی نمونه‌ای از سو استفاده همین واردکنندگان است، اظهار کرد: این افراد یک شبه قیمت گوشت وارداتی را از ۳۸ هزار تومان به ۸۵ هزار تومان رساندند.

وی خواستار کوتاه شدن دست سلاطین و دلالان از اقتصاد کشور شد و ادامه داد: مردم دیگر تحمل وجود این همه سلطان را ندارد و نفس تولید، کارفرما و کارگر نیز به خاطر وجود همین افراد بند آمده است.

وی با بیان اینکه کارفرمایان با شرایط سخت یک خط تولید را راه اندازی می‌کنند، خاطرنشان کرد: یک نفر با استفاده از رانت‌هایی که دارد یک ثبت سفارش واردات کالا انجام می‌دهد و همه کارهایی که کارفرما انجام داده را نقش بر آب می‌کند.

مصری گفت: هر درخواست ثبت سفارش برای واردات کالا چندین هزار کارگر را بیکار می‌کند و باعث می‌شود سود این ماجرا به جیب کارگرهای خارجی برود و اقتصاد و تولید آن کشورها رونق بگیرد.

به گفته این نماینده مجلس، دوباره وقتی که شرایط سخت می‌شود و بخاطر تحریم امکان واردت کالا نداریم، کارفرما و کارگر عزیز دل همه می‌شوند.

مصری راه اصلی حمایت از کارگران و کارفرمایان را کاهش واردات کالا دانست.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: به علاوه کالاهای وارداتی که در آنها کمبود داریم نیز باید به صورت کوپنی در اختیار کارگران و اقشار ضعیف قرار گیرد.

وی موضوع دیگری که می‌تواند به حمایت از کارگران بیانجامد را صدور بخشنامه‌ای برای لغو قراردادهای پیمانی دانست و تاکید کرد: هیچ منع قانونی برای حذف قراردادهای پیمانی نداریم.

در ادامه سید جواد حسینی‌کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بخشی از اقدامات حمایتی برای کارگران و کارفرمایان در اختیارات مجلس نیست، افزود: اما می‌توانیم پیشنهاد معافیت‌های مالیاتی برای استانی مانند کرمانشاه را ارائه دهیم.

وی اظهار کرد: همچنین باید مشکلات بیمه کارفرمایان و کارگران نیز حل و فصل شود.

به گفته این نماینده مجلس اگر این طرح‌ها اجرا شود و گشایشی در کار کارفرمایان ایجاد شود آنها نیز باید سفره کارگران خود را گسترده کنند.

سید قاسم جاسمی نماینده دیگر کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز از نمایندگان کارگران و کارفرمایان خواست مشکلات خود را به صورت خوراک در اختیار نمایندگان مجلس قرار دهند تا آنها بتوانند مباحث را پیگیری کنند.

وی افزود: البته دولت هم باید حمایت از بخش تولید را در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش ایسنا این نماینده مجلس از پیگیری جدی برای اضافه شدن بازنشستگان به لیست افرادی که قرار است از مزایای مناطق جنگی بهره‌مند شوند نیز خبر داد و گفت: امیدواریم این طرح به زودی به نتیجه برسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet