هدر موبایل
1398/02/13 07:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
باستانی در همایش فرهنگیان دانشگاه تربت‌حیدریه تشریح کرد::

تاخیر جدی دولت برای ارائه لایحه‌ای برای نظام فرهنگیان به مجلس

نماینده مردم تربت حیدریه، مه‌ولات، زاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: در همه صنوف که دارای تشکلی هستند ولی فرهنگیان یک نظام تعریف شده ندارند و این مهم حلقه مفقوده در دولت است.
تاخیر جدی دولت برای ارائه لایحه‌ای برای نظام فرهنگیان به مجلس نماینده مردم تربت حیدریه، مه‌ولات، زاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: در همه صنوف که دارای تشکلی هستند ولی فرهنگیان یک نظام تعریف شده ندارند و این مهم حلقه مفقوده در دولت است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102587549915.jpg تاخیر,جدی,دولت,برای,ارائه,,لایحه‌ای,برای,نظام,فرهنگیان,به,مجلس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سعید باستانی، در همایش فرهنگیان دانشگاه تربت‌حیدریه که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: قرار بود دولت لایحه‌ای برای نظام فرهنگیان به مجلس ارائه کند که هنوز میسر نشده و با توجه به اینکه نواقص مطرح شده و لایحه بارها بررسی شده ولی تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

وی عنوان کرد: این لایحه می‌تواند تأثیر بسزایی در هرم جامعه فرهنگیان ایفا کند اما تا این لحظه به دلیل مداخله وزرای مختلف در این طرح همچنان به عنوان حلقه مفقوده باقی مانده است.

در ادامه این مراسم مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: این استان ۹۰ هزار فرهنگی شاغل دارد که تعلیم و تربیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز را بر عهده دارند.


قاسم‌علی خدابنده افزود: در راستای تحول علم و دانش اکنون ۱۲۸ مدرسه در استان وجود دارد که با وجود دانش‌آموز بسیار کم مشغول به فعالیت هستند.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه معلمان اظهار کرد: در امر تعلیم و تربیت معلمان رکن اصلی هستند و هر چه بیشتر به این قشر بها داده شود آینده جامعه رو به توسعه و پیشرفت سوق داده می‌شود.

خدابنده مطرح کرد: معلمان به عنوان الگوی رفتاری و عملی برای دانش‌آموزان هستند اگر قرار باشد اشتغال جوانان در کشور حل شود باید مدارس توسعه یابند.

وی بیان کرد: امروز با توجه به رشد تکنولوژی در شاخه‌های مختلف نیاز است مجلس شورای اسلامی به آموزش و پرورش توجه بیشتری داشته باشد و چتر حمایتی دولت در این زمینه توسعه یابد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: یکی دیگر از دغدغه‌های نظام آموزشی کمبود نیروی انسانی است و این مهم در سال‌های آتی تبدیل به یک معضل اساسی خواهد شد، نیاز است مجلس برای استخدام نیروهای جوان و کارآمد تدبیری بیندیشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet