هدر موبایل
1398/02/14 00:32:32
سرویس دیگر رسانه‌ها
تحلیل المانیتور از فشارهای آمریکا برای عقب نشینی ایران

سپاه پاسداران آماده است تا ماشه را بچکاند!

گرچه ایران به دنبال درگیری نظامی نمی باشد، اما داشتن نگرش مثبت در مورد آینده روابط ایالات متحده و ایران همچنان سخت است. ایران آماده است تا حتی اگر لازم شد ماشه را هم بچکاند. تهدیدات و اقدامات آمریکا مانند قرار دادن سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی، نه تنها موجب عقب نسینی تهران نمی شود، بلکه حتی آن ها برای یک جنگ تمام عیار آماده هم هستند.
سپاه پاسداران آماده است تا ماشه را بچکاند! گرچه ایران به دنبال درگیری نظامی نمی باشد، اما داشتن نگرش مثبت در مورد آینده روابط ایالات متحده و ایران همچنان سخت است. ایران آماده است تا حتی اگر لازم شد ماشه را هم بچکاند. تهدیدات و اقدامات آمریکا مانند قرار دادن سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی، نه تنها موجب عقب نسینی تهران نمی شود، بلکه حتی آن ها برای یک جنگ تمام عیار آماده هم هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201808106530192905.jpg سپاه,پاسداران,آماده,است,تا,ماشه,را,بچکاند! Icana
به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ ایران کمتر از دو هفته پس از آنکه ایالات متحده سپاه را "سازمان تروریستی خارجی" نامید، فرمانده این نیروها را جایگزین کرد. با توجه به دستور کار گسترده جهانی که توسط فرمانده جدید سپاه پاسداران تهیه شده، این جایگزینی خود یک سیگنال واضح از تهران خطاب به آمریکا است.
 
 المانیتور با اشاره به رویکرد جدید سپاه پاسداران با انتخاب سردار سلامی نوشت: در 22 آوریل، رهبر جمهوری اسلامی ایران، سردار حسین سلامی را به عنوان رئیس جدید سپاه پاسداران منصوب کرد و به بیش از یک دهه ریاست سردار جهعری بر این نیروها پایان داد. در این دوران سردار سلامی در سمت معاونت نقش پررنگی در افزایش توان این نیروهای ایفا نمود و حالا انتصاب او به ریاست گام بزرگی است.
 
به عنوان فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار جعفری نقش مهمی در حلقه تصمیم گیری ارشد این نیروها ایفا کردند. او طی دوران ریاست خود این نیروها را را با اطلاعات بیشماری از پیچیدگی ها و تفاوت های ظریف ساختار سازمان مجهز کرد.
 
با این حال فرمانده جدید این نیروها  نیز در مقایسه با سلف خود شخصیت رسانه ای تری است، که اثبات آن حضور های متعدد وی در تلویزیون دولتی است. او طی این مصاحبه ها مواضع سختی هم علیه دشمنان گرفته است. در موارد مختلف، او به اسرائیل هشدار داده که اگر اشتباهی مرتکب شوند و دست به حمله نظامی علیه ایران بزنند بهای سنگینی پرداخت خواهند کرد. اگرچه که او هرگز درباره جنگ پیشگیرانه ایران با اسرائیل صحبت نکرده، اما در عین حال بیان نموده که ایران به شدت به هر گونه تجاوز اسرائیل واکنش نشان خواهد داد.
 
فرمانده جدید سپاه اخیرا در اواخر ماه ژانویه، به اسرائیل اخطار داد که جنگ احتمالی در منطقه منجر به نابودی فوری آن خواهد شد به طوری که حتی آمریکا هم فرصتی برای نجات اش نداشته باشد. او در مصاحبه تلویزیونی بهمن ماه خود گفت: ما به اسرائیل هشدار می دهیم تا مرتکب اشتباه نشوند که اگر این پیام را نادیده بگیرند قطعا از صفحه روزگار محو خواهند شد.
 
او در ماه ژانویه نیز طی یک سخنرانی هزینه های نظامی آمریکا در منطقه را مورد سوال قرار داد و گفت: "آنها 7 تریلیون دلار هزینه کردند، اما فایده ای نداشت. به گفته او، حضور پررنگ آمریکا در غرب آسیا به طور مشخصی توضیح می دهد که چرا به نظر او، 40 میلیون آمریکایی زیر خط فقر، هستند". وی همچنین ادعا کرده که خروج ایالات متحده از سوریه نشان دهنده این است که ارتش آمریکا ضعیف است و «بیمار» است.
 
در مقابل، سلامی به ندرت به سیاست داخلی می پردازد. مهدی بختیاری، سردبیر بخش دفاع و امنیت در خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران، گفت: او تا حد زیادی تمرکز خود را بر تقویت دفاع ایران در سطح بین المللی و پاسخ دادن به تهدیدهای خارجی قرار داده است.
 
جمهوری اسلامی در حال حاضر تحت فشار بی سابقه ای از سوی دشمنان منطقه ای و بین المللی است. این امر موجب آگاهی بیشتر ایرانیان در مورد تحولات بین المللی شده است. از سوی دیگر، تصمیم ایالات متحده برای نام بردن از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی، خطرات یک جنگ نظامی بین ایران و ایالات متحده را تشدید کرده است. در این زمینه، انتصاب سردار سلامی می تواند گام مهمی برای تقویت سپاه باشد.
 
گرچه ایران به دنبال درگیری نظامی نمی باشد، اما داشتن نگرش مثبت در مورد آینده روابط ایالات متحده و ایران همچنان سخت است. ایران آماده است تا حتی اگر لازم شد ماشه را هم بچکاند. تهدیدات و اقدامات آمریکا مانند قرار دادن سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی، نه تنها موجب عقب نسینی تهران نمی شود، بلکه حتی آن ها برای یک جنگ تمام عیار آماده هم هستند.
 
با این حال انتصاب جدید نمیتواند یک تغییر عمده سیاسی باشد چرا که سردار سلامی طی این سال ها نه تنها در سپاه پاسداران حضور داشته که حتی دومین مقام نظامی در کنار سردار جعفری بوده، بنابراین انتخاب او به فرماندهی ثابت می کند که تغییر اساسی در استراتژی رهبری سپاه، امری بعید است.
 
در حال حاضر به نظر می رسد که هیچ کس در نخبگان حاکم ایران به دنبال درگیری نظامی تیست، اما در عین حال کشور در حال آماده سازی برای مقابله با تهدیدهای پیش رو است.
کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet