ایام محرم 1398
1398/02/14 12:38:42
سرویس اجتماعی
هاشمی:

برخی داروخانه‌ها به بنگاه عرضه مواد آرایشی تبدیل شده‌اند

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس، بابیان‌اینکه برخی داروخانه‌ها به اندازه‌ای در فروش اقلام آرایشی زیاده‌روی می‌کنند که به بنگاه عرضه این مواد تبدیل شده‌اند تاکید کرد که شان داروخانه‌ها و داروسازان در زنجیره درمان نباید تحت شعاع این گونه اقدامات قرار گیرد.
برخی داروخانه‌ها به بنگاه عرضه مواد آرایشی تبدیل شده‌اند رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس، بابیان‌اینکه برخی داروخانه‌ها به اندازه‌ای در فروش اقلام آرایشی زیاده‌روی می‌کنند که به بنگاه عرضه این مواد تبدیل شده‌اند تاکید کرد که شان داروخانه‌ها و داروسازان در زنجیره درمان نباید تحت شعاع این گونه اقدامات قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201804109682139091.jpg برخی,داروخانه‌ها,به,بنگاه,عرضه,مواد,آرایشی,تبدیل,شده‌اند Icana

همایون هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اظهارنظر وزیر بهداشت مبنی بر اینکه مسئولان داروخانه‌ها باید تکلیف خود را روشن کنند که آیا داروخانه هستند یا مرکز عرضه لوازم آرایشی بهداشتی، گفت: بی‌تردید شان داروخانه‌ها و داروسازان در زنجیره درمان بیماران مشخص بوده و به طور قطع از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و نباید به هیچ عنوان خدشه‌دار شود، ضمن اینکه در مجوزی که برای تاسیس داروخانه‌ها می‌دهند به آنها اجازه توزیع مواد آرایشی نیز داده شده است.

تامین داروی بیماران باید اولویت نخست داروخانه‌ها باشد

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته این اجازه به این معنا نیست که فعالیت اصلی و اساسی داروخانه‌ها در جهت تامین و توزیع دارو و نسخه بیماران  تحت شعاع فروش اقلام آرایشی قرار بگیرد، تاجاییکه این طور به نظر برسد که در اولویت دوم فعالیت این مراکز قرار گرفته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: آنچه مسلم است نسخه‌پیچی و توزیع دارو توسط داروخانه‌ها باید در اولویت نخست فعالیت این مراکز قرار داشته باشد و در کنار آن هم می‌توانند برخی اقلام زیبایی را نیز عرضه کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: البته برخی داروخانه‌ها به اندازه‌ای در فروش اقلام آرایشی زیاده‌روی می‌کنند که می‌توان گفت به بنگاه عرضه این مواد تبدیل شده‌اند، و این در حالی است که اگر تامین داروی بیماران تحت شعاع این گونه اقدامات قرار گیرد، در این شرایط باید به آنها تذکر داده شود تا گردش مالی خود را در جهت تامین داروی بیماران قرار دهند.

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی، افزود: این اظهارنظر وزیر بهداشت نباید برای داروخانه‌ها نگرانی ایجاد کند، چرا که آنها در بخش‌ جانبی فروش خود می‌توانند از عرضه اقلام آرایشی به عنوان مکمل اقداماتشان در جهت تامین درآمد استفاده کنند و این موضوع منافاتی با اصل فعالیت‌های آنها ندارد./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet