هدر اصلی
1398/02/15 17:19:05
سرویس اجتماعی
نوروزی در تشریح دستور کار کمیسیون قضایی مجلس:

شرایط اخذ وکیل برای مجرمان امنیتی اصلاح شد

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس از اصلاح شرایط اخذ وکیل برای مجرمان امنیتی بر اساس مصوبه نشست امروز این کمیسیون خبر داد.
شرایط اخذ وکیل برای مجرمان امنیتی اصلاح شد سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس از اصلاح شرایط اخذ وکیل برای مجرمان امنیتی بر اساس مصوبه نشست امروز این کمیسیون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905105820841677.jpg شرایط,اخذ,وکیل,برای,مجرمان,امنیتی,اصلاح,شد Icana

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار امروز (یکشبه، 15اردیبهشت ماه ) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نشست امروز مصدق، معاون جدید حقوقی قوه قضائیه حضور و به نمایندگان معرفی شد، گفت: برخی از مواد طرح اصلاح موادی از آئین دادرسی کیفری در نشست امروز با حضور معاونان قوه قضائیه، وزارت دادگستری، اطلاعات و مرکز پژوهش ها و تحقیقات قم بررسی شد.

حسن نوروزی

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، افزود: ماده 14 طرح که در مورد دفع زیان معنوی بود که پس از بحث و گفت و گو اصلاح آن ضروری دانسته نشد و به قوانین قبلی اکتفا شد.

شرایط اخذ وکیل برای مجرمان امنیتی اصلاح شد

وی با یادآوری اینکه ماده 48 طرح اصلاح موادی از آئین دادرسی کیفری بررسی و تصویب شد، ادامه داد: این ماده در مورد مجرمان امنیتی است که نمی توانستند نسبت به وکیل اقدام کنند و وکلای آنها باید مخصوص باشد است که بر اساس ماده اصلاح شده با شروع تحت نظر قرار گرفتن، متهم می تواند تقاضای حضور وکیل کند وکیل باید با رعایت و توجه به محرمانه بودن تحقیقات و مذاکرات، با شخص تحت نظر ملاقات کند و وکیل می تواند در پایان ملاقات با متهم که نباید بیش از یک ساعت باشد ملاحضات کتبی خود را برای درج در پرونده ارائه دهد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بر اساس تبصره این ماده در جرائم سازمان یافته که مجازات آنها مشمول بندهای الف، ب و ت ماده 302 این قانون است و همچنین جرائم علیه امنیت داخلی و خارجی، جرائم تروریستی موضوع قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم و جرائم اقتصادی با موضوع جرم 10 میلیارد ریال و بیشتر در مرحله تحت نظر و تحقیقات مقدماتی، حداکثر به مدت 20 روز می توان مانع از ملاقات مظنون با وکیل شد.

نوروزی افزود: در صورتی که به تشخیص مقام قضایی نیاز به مدت زمان بیشتری باشد، این تصمیم در قالب قرار ممنوعیت از حضور وکیل صادر می شود و در واقع این قرار قابل اعتراض در دادگاه است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet