شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/02/17 13:28:49
سرویس اقتصادی
شکری:

تداخلی بین عوارض و مالیات در لایحه مالیات بر ارزش افزوده نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: عده ای جوسازی کرده اند که در لایحه مالیات بر ارزش افزوده، عوارض مالیات تلقی شده، در حالی که هیچ تداخلی بین عوارض و مالیات در لایحه مالیات بر ارزش افزوده وجود نداشته و سهم هر کدام جداگانه در نظر گرفته شده است.
تداخلی بین عوارض و مالیات در لایحه مالیات بر ارزش افزوده نیست عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: عده ای جوسازی کرده اند که در لایحه مالیات بر ارزش افزوده، عوارض مالیات تلقی شده، در حالی که هیچ تداخلی بین عوارض و مالیات در لایحه مالیات بر ارزش افزوده وجود نداشته و سهم هر کدام جداگانه در نظر گرفته شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201802109852219515.jpg تداخلی,بین,عوارض,و,مالیات,در,لایحه,مالیات,بر,ارزش,افزوده,نیست Icana

محمود شکری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح مباحثی مبنی بر اینکه در گزارش کمیسیون اقتصادی درباره مالیات بر ارزش افزوده عوارض شهری را به عنوان مالیات تلقی کرده اند،گفت:کمیسیون  نشستی با نمایندگان شورای عالی استان ها، شهردار و اعضای شورای شهر تهران برگزار کرد و در این جلسه توضیح داد که لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده شامل  بخش مالیات و عوارض می شود و این دو کنار یکدیگر در این لایحه در نظر گرفته شده است.
نماینده مردم تالش و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در تمام بخش ها نقطه به نقطه عوارض ذکر نشده اما در ماده قانونی عنوان شده که 50 درصد از مالیات بر ارزش افزوده به عنوان عوارض به شهرداری ها اختصاص یافته و 50 درصد  از آن به عنوان مالیات به بخش های تعریف شده تعلق می گیرد.

مالیات

 

بحث عوارض در لایحه مالیات بر ارزش افزوده کاملا شفاف و قابل تفکیک از مالیات است
وی با اشاره به اینکه در چند ماده قانونی در لایحه مالیات بر ارزش افزوده صراحتا عنوان عوارض ذکر شده است، ادامه داد: متاسفانه عده ای جوسازی کرده اند که در لایحه مالیات بر ارزش افزوده عوارض مالیات تلقی شده، در حالی که ظاهرا این افراد لایحه را مطالعه نکرده اند و اگر یک بار این لایحه را می خواندند اینگونه اظهارنظر نمی کردند.

 پیش از این، از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده 3 درصد به عنوان عوارض به شهرداری ها تخصیص می یافت، اما در حال حاضر عنوان شده که 50 درصد به عنوان عوارض به شهرداری ها پرداخت شود

شکری تاکید کرد: هیچ تداخلی بین عوارض و مالیات در لایحه مالیات بر ارزش افزوده وجود نداشته و سهم هر کدام جداگانه در نظر گرفته شده است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بحث عوارض در لایحه مالیات بر ارزش افزوده کاملا شفاف، مشخص و قابل تفکیک از مالیات است، تصریح کرد: پیش از این، از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده 3 درصد به عنوان عوارض به شهرداری ها تخصیص می یافت، اما در حال حاضر عنوان شده که 50 درصد به عنوان عوارض به شهرداری ها پرداخت شود که بهترین حالت ممکن است./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet