پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/02/16 10:50:32
سرویس اجتماعی
میرزایی نیکو:

لایحه مالیات بر ارزش افزوده نیاز به اصلاح دارد

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، نگرانی مدیران حوزه شهری در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده را بجا دانست و تاکیدکرد که آنها باید در زمان بررسی این لایحه در مجلس برای اصلاح آن در کمیسیون‌های مربوطه و کمیته‌های فرعی تلاش کنند.
لایحه مالیات بر ارزش افزوده نیاز به اصلاح دارد عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، نگرانی مدیران حوزه شهری در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده را بجا دانست و تاکیدکرد که آنها باید در زمان بررسی این لایحه در مجلس برای اصلاح آن در کمیسیون‌های مربوطه و کمیته‌های فرعی تلاش کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201904103499579124.jpg لایحه,مالیات,بر,ارزش,افزوده,نیاز,به,اصلاح,دارد Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در مورد گلایه اعضای شورای شهر پیرامون لایحه مالیات بر ارزش افزوده مبنی بر اینکه با این لایحه 60 درصد درآمدهای شهرداری‌ها از بین می‌رود و موجب تضعیف شورای شهر نیز می‌شود، گفت: این نگرانی درستی است که شهرداری و شورای شهر دارند، چرا که به طور قطع این موضوع می‌تواند مشکلاتی را در حوزه مدیریت شهری ایجاد کند، اما باید برای آن راه حلی پیدا کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ارزش افزوده یکی از پارامترهای تامین مالی شهرداری‌ها است که در مورد آن بین تناسب 40 -60 و 20 - 80 اختلافاتی وجود داشت که در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس هم مطرح شد.

شهرداری کلان شهرها منابع مالی خود را از طریق ارزش افزوده تامین می‌کنند

وی تصریح کرد: بر اساس مدلی از مالیات بر ارزش افزوده که قرار است به مجلس فرستاده شود، نگرانی‌هایی را برای شهرداری‌ها به وجود آورده است، به ویژه برای کلان شهرهایی که از طریق ارزش افزوده منابع مالی خود را تامین می‌کردند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هم‌اکنون باید لایحه مالیات بر ارزش افزوده را به گونه‌ای کالبدشکافی کرده و مورد تجزیه و تحلیل قرار داد که از آسیب به شهرداری‌ها ممانعت به عمل آید، چرا که درآمدی را که شهر دارد، صرف ارزش افزوده می‌شود و این اقدام شرایطی را فراهم می‌کند تا شهرداری‌ها بتوانند به کسب و کار بپردازند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: اگر کسب و کار شهرداری از طریق ارزش افزوده صورت بگیرد، خدماتی در جهت رونق امور توسعه‌ای در این بخش ارائه شده و در پی آن مالیات داده می‌شود، در غیر این صورت در این حوزه تداخل ایجاد خواهد شد، بنابراین این سیکل به طور کامل به هم مرتبط است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: اگر بخواهیم تنها در مورد این لایحه اظهارنظر کنیم، مشکلی حل نمی‌شود، بنابراین باید منتظر باشیم تا این لایحه به مجلس فرستاده شود و مسئولان حوزه شهری برای رفع اشکالاتی که در آن وجود دارد در کمیسیون‌های مربوطه و کمیته‌های فرعی بیشتر تلاش کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet