هدر اصلی
1398/02/16 14:24:19
سرویس صحن
جلودار زاده در نطق میان دستور:

موجبات وفاق ملی را فراهم کنیم

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زندانیان سیاسی را که در تنها جرم شان جور دیگر دیدن و اندیشیدن است آزاد و یا حداقل بر اساس قانون محاکمه کنیم.
موجبات وفاق ملی را فراهم کنیم نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زندانیان سیاسی را که در تنها جرم شان جور دیگر دیدن و اندیشیدن است آزاد و یا حداقل بر اساس قانون محاکمه کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201705103755586873.jpg موجبات,وفاق,ملی,را,فراهم,کنیم Icana

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، سهیلا جلودار زاده  در نشست علنی امروز (دوشنبه 16 اردیبهشت ماه) در نطق میان دستور خود گفت: بی گمان  تاریخ تلاش و پایداری آگاهانه شما ملت در مسیر مسیر پر فراز و نشیب اصلاحات در امور کشور را فراموش نخواهد کرد و این اراده روزی محقق خواهد شد و شاهد ایرانی آباد و آزاد  و جامعه اخلاقی، بالنده و برخوردار خواهیم بود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس بیان داشت: در آستانه ماه مبارک رمضان، ماه خدا و بهار قرآن به خود و همگان توصیه می کنم یکبار معانی آیات قرآن را به طور کامل بخوانند مبادا که قرآن در میان ما مهجور مانده باشد.

عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: شرط پایداری هر حکومتی اجرای عدالت، قرار گرفتن هر چیز در جایگاه خود و ادای حق هر صاحب حقی است و اگر از این امر تخطی شود چه آگاهانه چه  از سر غفلت بنا به سنت الهی بعد از تذکر ها و حجت ها آشکار خداوند حکم به تنبیه، عذاب و نابودی حاکمان می دهد.

وی تاکید کرد: توصیه می کنم خودم و همه خدمت گذاران دین و ملت را به تلاش برای ادای حقوق هر ذی حقی و اجرای کامل قانون اساسی که با رای اکثریت قاطع ملت به تصویب رسیده است، در این راستا چند تذکر ضروری به نظر می رسد.

جلودار زاده گفت: نقض حقوق و آزادی فردی و اجتماعی ملت، از دخالت  امور شخصی و حریم خصوصی آنان تا محدود کردن زمینه دخالت آنان در مقدرات اساسی کشور، گاه با اعمال نظارت استصوابی و حذف تعداد زیادی  از داوطلبان نمایندگی، ملت را از داشتن مجلس پایدار و شایسته محروم می کنیم و گاه با ایجاد محدودیت های اجتماعی، صنفی و سیاسی و بستن مسیر بر فعالان و کنشگران عرصه اجتماعی حقوق مردم را تضییع کرده و راه را برای عناصر فساد باز می کنیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد: از جمله این محدودیت ها عدم صدور مجوز هر گونه راهپیمایی اعتراضی کارگران در روز کارگر و سایر ایام است، حقی که در همه کشورها به رسمیت شناخته می شود و در قانون اساسی مورد تصریح قرار گرفته است و می تواند به عنوان یک سد قوی در مقابل مفاسد عمل کند.

وی افزود: علاوه بر این ها به هر بهانه ای برخوردهای خشن و بی اساس حقوقی و مبتنی بر سوءظن و دشمن انگاری آحاد ملت حتی فعالان مدنی و زیست محیطی ادامه دارد، در کنار آن امتیاز دهی به نور چشمی ها و بعضا آقازاده ها که چنین مورد قضاوت منفی مردم قرار گرفته اند و رانت های پیدا و پنهان شکاف میان مردم و حاکمیت را روز به روز گسترده تر کرده است.

این نماینده مجلس با تاکید بر نقض حقوق اقتصادی اظهار داشت: این نقض عامل اصلی آب گل آلود و به کام مردم تلخ و ناگوار ساخته است و حاصلی جز ویرانی و فروپاشی اقتصاد در طی نداشته است، اولا مسئله ربا که می فرماید اگر از ربا دست بر ندارید بدانید که اعلام جنگ با خدا و رسولش را داده اید. با همین رویه موجبات افزایش فاصله طبقاتی غنی و فقیر فراهم شده است از سویی برخی اختلاس گران چند ده هزار میلیاردی و دریافت کنندگان حقوق های نجومی می شود و از سویی دیگر ملت دست به گریبان فقر و بیکاری تا آنجا که کارفرمایان آنان در معرض ورشکستگی و مصادره کارخانه و در بند زندان و فقر قرار می گیرند.

 جلودار زاده گفت: مسئله دیگر نپرداختن حقوق قانونی و شرعی نیروی کار است با وجود تصریح در قانون اساسی قانون کار و برنامه پنج ساله ششم، کارگران و بازنشستگان حتیموفق دریافت نیمی از حق و دستمزد روزانه خود نمی شوند در حالی که  هزینه ها و همه بار سنگین سیاست ها و سوء مدیریت ها را به دوش می کشند، نمونه هایی چون تعویق و عدم پرداخت بدهی سازمان تامین اجتماعی در همه سال های گذشته، عدم افزایش حقوق متناسب با تورم و تحمل تبعات کاهش ارزش پول ملی شرایطی را فراهم آورده که دیگر امکان زندگی با این شرایط وجود ندارد و یادآور قرون وسطی و فقر عمومی کارگران است.

بی خانمانی بازنشستگان نیز پدیده نو ظهوری است

عضو فراکسیون امید اظهار داشت: این قشر امروز در حاشیه شهرها هم نمی توانند دو اتاق برای زندگی فراهم کنند و بی خانمانی بازنشستگان نیز پدیده نو ظهوری است که رخ نموده است اما چه باید کرد، در مرحله اول و قبل از هر چیزی اصلاح الگوی تفکر است که می تواند ما را در مسیر صحیح به حرکت در آورد، اینکه خود را خادم ملت بدانیم نه حاکم برآنان بر مبنای "انا لله و انا الیه راجعون" به اوامر الهی رجوع کنیم، به اجرای عدالت و اعاده حقوق مردم رجوع کنیم و انجام وظایفمان در قبالشان.

وی تاکید کرد: زندانیان سیاسی را که در تنها جرم شان جور دیگر دیدن و اندیشیدن است آزاد کنیم و یا حداقل بر اساس قانون محاکمه کنیم، حبس یک پرنده در قفس و ناله های او موجب عذاب است چه برسد به انسان هایی که دغدغه تعالی و توسعه امور مردم را داشته اند و سال ها بلاتکیف و محروم از حقوق اساسی خود در بند هستند.

جلودار زاده بیان داشت: 3 هزار روز از حبس خانگی زهرا رهنورد و یارانش می گذرد، شایسته است اکنون که در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم به این حصر پایان داده و موجبات وفاق ملی را فراهم کنیم.

این نماینده ادامه داد:  یستم پولی و نظام بانکی را به سطح تطهیر از ربا پیش ببریم و این لکه معصیت را از دامن اقتصاد ایران بزداییم، غیر مسلمانان در عمل به اوامر الهی از ما بسیار پیشی گرفته اند، نه بانک هایشان بهره ها و سود های این چنینی می پردازند نه از ارزش پول ملی در طی سال ها و دهه ها اندکی کاشته می شود و نه صنایع شان ورشکست می شود، به کلام خدا اعتماد کنید.

جلودار زاده بیان داشت: نظام پرداخت حقوق را بر اساس انجام کار قانونمند کنید، تعیین عادلانه دستمزد وظیفه ماست، ویژه خواری، پارتی بازی، لابی گری، باند بازی، خصوصی سازی های غیر شفاف و فروش واگذاری اموال دولت و ملت با بهانه ها را متوقف کنید و سرطان فساد را در اولین جلوه های بروز شناسایی و متوقف کنید.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: به یاد بیاوریم و بشنویم صدای مردم را که همواره  قانون مداری و شایسته سالاری و تشنج زدایی را از ما خواسته اند و در سایه این عملکرد است که به قاطعیت و صراحت امام راحل بگویم آمریکا غلطی نمی تواند بکند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet