هدر موبایل
1398/02/16 20:34:32
سرویس اقتصادی
فولادگر نشست امروز کمیسیون ویژه تولید ملی را تشریح کرد:

تشکیل کارگروهی برای بررسی میزان تخلفات در خصوصی سازی ها

رییس کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های اصل ۴۴ مجلس، از تشکیل کارگروهی در کمیسیون متبوعش برای بررسی تفریغ بودجه ۹۶ درباره تخلفات در خصوصی سازی ها خبر داد.
تشکیل کارگروهی برای بررسی میزان تخلفات در خصوصی سازی ها رییس کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 مجلس، از تشکیل کارگروهی در کمیسیون متبوعش برای بررسی تفریغ بودجه 96 درباره تخلفات در خصوصی سازی ها خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201612108805228693.jpg تشکیل,کارگروهی,برای,بررسی,میزان,تخلفات,در,خصوصی,سازی,ها Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز (دوشنبه 16 اردیبهشت) کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی، گفت: کمیسیون امروز دو دستور کار داشت که دستور کار نخست اجرای بند (هـ) تبصره 2 قانون بودجه سال 98 درخصوص واگذاری دو باشگاه فرهنگی- ورزشی استقلال و پرسپولیس و گزارشی که دیوان محاسبات درخصوص برخی تخلفات واگذاری ها از سوی سازمان خصوصی سازی در تفریغ بودجه سال 96 در پایان سال 97 ارائه کرده، بود.

رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی با بیان اینکه بررسی خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با حضور وزیر ورزش و جوانان، سازمان بورس، سازمان خصوصی سازی، مدیران عامل دو باشگاه و نمایندگان مرکز پژوهش های مجلس و دیوان محاسبات برگزار شد، ادامه داد: بحث های مختلفی درباره اجرای این خصوصی سازی صورت گرفت و در این باره که چرا واگذاری این دو باشگاه در گذشته به نتیجه نرسیده، بررسی هایی صورت گرفت.

گزارش مالی پرسپولیس و استقلال برای درج و پذیرش در بازار فرابورس باید ارائه شود

وی با اشاره به اینکه باید گزارش مالی دو باشگاه، قیمت گذاری بر روی اموال این باشگاه ها و نشان تجاری آنها برای درج و پذیرش در بازار فرابورس ارائه شود، افزود: بر این اساس باید کشف قیمت 5 درصدی در فرابورس انجام شود و سپس سهام آنها ارائه شود که 51 درصد به صورت فروش مدیریتی و 49 درصد به صورت سهام خرد واگذار می شود.

فولادگر تاکید کرد: در این نشست بررسی شد که موانع اجرای این خصوصی سازی چه مواردی است که در نهایت مقرر شد کارگروهی متشکل از وزارت ورزش و جوانان، مدیران عامل دو باشگاه، سازمان خصوصی سازی، سازمان بورس، مرکز پژوهش ها و دیوان محاسبات تشکیل شود تا این کارگروه در چند جلسه راهکارهای اجرایی کردن این بند را مشخص کند.

سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال باید تا پایان شهریور در فرابورس عرضه شود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظر کمیسیون ویژه این است که پیش از پایان سال 98 خصوصی سازی دو باشگاه مذکور انجام شود، افزود: برخلاف دفعات گذشته که هر بار خصوصی سازی این دو باشگاه در میانه راه متوقف می شد، این بار باید مصوبه مجلس اجرایی شود.

وی ادامه داد: سهام این دو باشگاه باید تا پایان شهریور در فرابورس عرضه شود و پس از آن دیگر مراحل واگذاری انجام شود.

باشگاه های پرسپولیس و استقلال بار مالی و مدیریتی برای کشور دارند

فولادگر با بیان اینکه باشگاه های پرسپولیس و استقلال بار مالی و مدیریتی برای کشور دارند، تصریح کرد: باید هر چه زودتر واگذاری این دو باشگاه انجام گیرد که البته پرسپولیس و استقلال متقاضی فراوانی اعم از افراد حقیقی و حقوقی، پیشکسوتان و هواداران دارد.

وی با اشاره به اینکه در اواخر سال 97 گزارش تفریغ بودجه سال 96 توسط دیوان محاسبات قرائت شد، افزود: بخشی از این گزارش حاکی از این بود که در واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال، تخلفاتی صورت گرفته و به بیت المال خسارت وارد شده است، که بر این اساس وظایف سازمان خصوصی سازی به درستی انجام نشده است.

اعتراض وزارت اقتصاد به گزارش تفریغ بودجه 98 درباره تخلفات سازمان خصوصی سازی

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد در مذاکراتی که با رئیس مجلس داشتند، معتقد بودند که این تخلفات صورت نگرفته است و بر روی این گزارش بحث داشتند که با توجه به اینکه گزارش تفریغ بودجه سال 96 گزارشی اولیه بوده، کمیسیون های تخصصی می توانند نظرات خود را در این باره ارائه دهند تا این گزارش نهایی شود.

وی با بیان اینکه پس از مذاکرات سازمان خصوصی سازی و وزیر امور اقتصاد و دارایی با رئیس مجلس، آقای دکتر لاریجانی درخواست کرد که نشستی درباره بررسی این مباحث برگزار شود، گفت: در نشست امروز بحث مفصلی صورت گرفت و دیوان محاسبات از گزارش تفریغ بودجه سال 96 دفاع کرد و از سوی دیگر وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان خصوصی سازی نظرات خود را ارائه دادند که با توجه به اینکه نمی توان با یک جلسه قضاوت کرد، مقرر شد کارگروه اصل 44 کمیسیون ویژه با حضور مرکز پژوهش ها، دیوان محاسبات و سازمان خصوصی سازی گزارش را بررسی کنند که پس از برگزاری این جلسات به یک جمع بندی درباره گزارش تفریغ برسیم.

رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی تصریح کرد: کمیسیون در حال انجام کاری وسیع تر است تا گزارش آن را به صحن علنی مجلس ارائه دهد که در این گزارش آسیب شناسی شده و عنوان می شود که چه میزان نظرات دیوان و چه میزان نظرات سازمان خصوصی سازی صحیح است، البته ایراداتی در برخی از واگذاری ها رخ داده که باید درباره آنها آسیب شناسی شود که چه میزان از این اشکالات ناشی از مشکلات اقتصادی و چه میزان ناشی از قانون، مقررات و آیین نامه ها و چه میزان از این ایرادات مربوط به مجریان است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet