خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1398/02/17 11:29:29
سرویس سیاسی
میرزایی با اشاره به اقدام ضدایرانی کاخ سفید:

اروپایی‌ها بندهای 36 و 37 برجام را اجرایی کنند

عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد کشورهای اروپایی باید طبق بندهای ۳۶ و ۳۷ برنامه جامع اقدام مشترک با عدم تمدید معافیت‌های هسته‌ای با آمریکایی ها برخورد کنند.
اروپایی‌ها بندهای 36 و 37 برجام را اجرایی کنند عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد کشورهای اروپایی باید طبق بندهای 36 و 37 برنامه جامع اقدام مشترک با عدم تمدید معافیت‌های هسته‌ای با آمریکایی ها برخورد کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103315895248.jpg اروپایی‌ها,بندهای,36,و,37,برجام,را,اجرایی,کنند Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به عدم تمدید تحریم تحریم‌های هسته‌ای، گفت: برنامه جامع اقدام مشترک معاهده ای چندجانبه است و بندهای 36 و 37 این معاهده به وضوح مشخص کرده اگر کشورهای طرف برجام به وظایف خودشان عمل نکنند، کشورمان می تواند چه واکنش هایی داشته باشد.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بعد از خروج آمریکا از برجام کشورمان یک سال صبر کرد تا اروپایی ها به حفظ برجام کمک کنند اما اروپایی ها نیز تعلل کردند و صرفا به اتخاذ واکنش های سیاسی پرداختند از این رو ایران نیز درصدد تجدید نظر برآمده است.

جلال میرزایی

وی ادامه داد: به نظر می رسد رفتار ایالات متحده به گونه ای است که کشورهای طرفین برجام مجبور به انتخاب های دشوار می شوند که مواجه غیر عملی با عدم تمدید معافیت‌های هسته‌ای از جمله این موارد محسوب می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به وظایف اروپایی ها در مقابله با تحریم های هسته ای ایالات متحده، اظهار کرد: برخی افراد به کمک های اروپایی ها خوش بین بودند اما طبق نظر رهبر انقلاب نیز طرف های اروپایی نمی توانند اقدام خاصی در این راستا داشته باشند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید یادآور شد کشورمان می تواند نسبت به نقض برجام و تحریم های آمریکایی ها به شورای امنیت سازمان ملل و همچنین دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه شکایت کند اما این مجامع بین المللی نیز کاری از دستشان برنمی آید.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، ایالات متحده بر خلاف مفاد توافق هسته‌ای، بخش تازه‌ای از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را با ادعای آنچه که «محروم‌سازی ایران از هرگونه مسیری به سوی تسلیحات هسته‌ای» خواند مورد تحریم قرار داد.

گفتنی است؛ آمریکا پنج مورد از هفت مورد معافیت مرتبط با همکاری هسته‌ای غیرنظامی روسیه و کشورهای اروپایی با ایران را به مدت 45 روز تا 90 روز تمدیدکرده است اما دو معافیت دیگر ایران لغو شده و مورد تحریم قرار گرفته است که یکی از این معافیت‌ها به ایران امکان می‌داد آب سنگین را به عمان منتقل کند و معافیت دیگری این اجازه را به روسیه می‌داد تا اورانیورم ایران را فرآوری کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet