هدر موبایل
1398/02/20 05:10:00
سرویس سیاسی
نوروزی:

خصوصی‌سازی‌های ناصحیح دولت را فقیر کرده است

عضو هیات رئیسه فراکسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از پتروشیمی‌ها، پالایشگاه کرمانشاه و فروشگاه رفاه را بی‌دلیل به بخش خصوصی واگذار کردیم و مملکت خود را فقر کردیم.
خصوصی‌سازی‌های ناصحیح دولت را فقیر کرده است عضو هیات رئیسه فراکسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از پتروشیمی‌ها، پالایشگاه کرمانشاه و فروشگاه رفاه را بی‌دلیل به بخش خصوصی واگذار کردیم و مملکت خود را فقر کردیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201805106474503720.jpg خصوصی‌سازی‌های,ناصحیح,دولت,را,فقیر,کرده,است Icana

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص وضعیت خصوصی‌سازی شرکت‌ها و بنگاه‌های دولتی، اظهار داشت: متاسفانه پالایشگاه‌ها را با وضعیتی ناموزون به بخش خصوصی واگذار کردیم که هیچ توازنی در آن نیست، دسته‌ها و باندهایی قیمت تعیین کرده، خریداری کردند و مشکل‌آفرین شدند، به این ترتیب بود که قدرت دولت کاهش یافت.

عضو هیات رئیسه فراکسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این اقدامات باید در شرایط آرامی انجام می‌شد، اما بدون اینکه بخش خصوصی سرمایه‌گذاری کرده باشد، پالایشگاهی را به او واگذار کردیم، در حالیکه باید ابتدا یک سرمایه‌گذار در ساخت پالایشگاه جدید تا 90درصد هزینه می‌کرد سپس یک پالایشگاه فرسوده به وی اعطا می‌شد.

بسیاری از خصوصی‌سازی‌ها بی‌دلیل انجام شده است

وی افزود: بسیاری از پتروشیمی‌ها، پالایشگاه کرمانشاه و فروشگاه رفاه را بی‌دلیل به بخش خصوصی واگذار کردیم و مملکت خود را فقر کردیم.

نوروزی ادامه داد: باید داخل را تقویت کرده سپس بحث پالایشگاه‌ها را تقویت کنیم و بین بخش خصوصی و دولت رقابت ایجاد کنیم تا کارگران نیز در رفاه باشند و نفت و گاز را لب مرز بفروشیم. قاچاق سوخت در کشور نشان می دهد که نفت ما خریدار دارد و ترامپ نمی تواند تحریم نفتی را اجرا کند. باید آزادنه فروش نفت به پاکستانی‌ها را انجام دهیم گاز را نیز این کشور می‌توانند از ما خریداری کند. اروپا و آمریکا باید دنبال ایران بدوند نه اینکه ما چشم به دست آنها داشته باشد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: فروشگاه رفاه که قدرت ملی و دولتی است را واگذار می‌کنیم و فروشگاه جانبو ترکیه‌ای را تقویت می‌کنیم، می‌توانستیم در این شرایط برای عرضه گوشت به مردم از فروشگاه دولتی رفاه استفاده کنیم اما باید این گوشت را به فروشگاه ترکیه‌ای جانبو و کوروش بدهیم تا به مردم بدهند.

بنگاه‌های اقتصادی به صورت ظالمانه به بخش خصوصی واگذار شده‌اند

وی افزود: از یک سو مرکز دامپروری دشت مغان را به بخش خصوصی به صورت ناجوانمردانه واگذار می‌شود و پالایشگاه کرمانشاه را به قیمت یک بیستم ظالمانه واگذار می‌کنیم، باید توجه داشت که همین شرایط مشکلات کشور را افزایش می‌دهد.

نوروزی اظهار داشت: از ابتدا نباید به برجام، آمریکا و اروپا امیدوارانه نگاه می‌کردیم و جوانانی که جنگ 8 ساله تحمیلی را مدیریت کردند، امروز نیز هستند و می‌توانند مشکلات کشور را مدیریت کنند.

بخشنامه وزیر نفت برای خرید کالای خارجی

وی افزود: وزیر نفت نباید بخشنامه می‌کرد که حتما از کالای خارجی در پالایشگاه ها استفاده شود، بسیارب از تابلوهای برق داخلی بهتر تولید می‌شود اما از خارج وارد می‌کردند، البته اکنون تحریم هستند و مجبور هستند که کالای ایرانی خریداری کنند.

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: باید قبل از خرید کالا با پیمانکاران قراراداد ببندیم و تسهیلات کم بهره به آن‌ها بدهیم و سود مضاعف را از تمام بنگاه‌های تولیدی کشور حذف کنیم، از طرف دیگر باید با هر کشوری با پول خودش مبادله کنیم، در این صورت آمریکا و اروپا به دنبال ما می‌دوند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet