خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1398/02/17 12:29:57
سرویس اقتصادی
اکبری:

شکرهای دولتی به دست مردم نمی‌رسد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت:سیستم تزریق کالاهای اساسی در بازار شفافیت لازم را ندارد تا مسیر آن قابل رصد باشد.
شکرهای دولتی به دست مردم نمی‌رسد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت:سیستم تزریق کالاهای اساسی در بازار شفافیت لازم را ندارد تا مسیر آن قابل رصد باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801103630014286.jpg شکرهای,دولتی,به,دست,مردم,نمی‌رسد Icana

علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عدم کاهش قیمت شکر علی رغم تزریق این محصول با قیمت دولتی به بازار، گفت: طبیعتا کالاهای اساسی علاوه بر نیاز ضروری مصارف جانبی دیگری نیز دارند و به دلیل اینکه قیمت آنها یکسان نیست افرادی باعث می‌شوند تا از محل مصارف خانوار که قیمت مناسبی دارد برای موارد جانبی مصرف کنند.

سوداگران شکرها وارداتی با ارز دولتی را به سمت کارخانه‌جات هدایت می‌کنند

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: شکرهای وارداتی با ارز دولتی که به منظور تامین نیاز خانوار با قیمت پایین در بازارعرضه می‌شود را افراد سودجو به سمت مصارف صنعتی و کارگاهی هدایت می‌کنند.

شکر

منافع سودجویان با از دسترس خارج کردن کالاهای دولتی تامین می‌شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دلیل دونرخی بودن برخی از کالاها مانند شکر که مصرف خوراکی و صنعتی دارند شاهد ایجاد بازار سیاه هستیم، تصریح کرد: منافع افراد سودجو با از دسترس خارج کردن کالاهای وارداتی با ارز دولتی که قیمت پایین تری دارند تامین می‌شود و این موضوع باعث بروز تنگناهایی در معیشت خانوارها می‌شود.

بیش از نیاز کشور کالای اساسی وارد می‌شود

وی با اشاره به اینکه علی رغم اینکه متناسب با نیاز عادی و یا حتی بیش از نیاز جامعه اقلام مصرفی با قیمت پایین در بازار تزریق می‌شود شاهد کاهش قیمت محصولات نیستیم زیرا سوداگران اجازه رسیدن این اقلام به دست مردم را نمی‌دهند، ادامه داد: باید بازرسان نظارتی حضور بیشتری را در بازار داشته باشند و با سوداگران و مخلان بازار به صورت جدی برخورد کنند.

سیستم تزیرق کالاهای اساسی در بازار شفافیت لازم را ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه سیستم تزریق کالاهای اساسی در بازار شفافیت لازم را ندارد تا مسیر آن قابل رصد باشد، افزود: دولت باید مکانیزمی را طراحی کند تا تمامی نیازها مستقیما به دست افراد جامعه برسد اما متاسفانه کالاها در نقاطی توزیع می‌شوند که مصرف کننده واقعی وجود ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet