هدر موبایل
1398/02/17 16:16:09
سرویس صحن
امروز صورت گرفت:

تاکید مطهری بر بررسی طرح ها و لوایح در صحن علنی براساس تاریخ چاپ

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ها و لوایح باید به ترتیب تاریخ چاپ و ارسالی از کمیسیون ها در صحن علنی بررسی شود.
تاکید مطهری بر بررسی طرح ها و لوایح در صحن علنی براساس تاریخ چاپ نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ها و لوایح باید به ترتیب تاریخ چاپ و ارسالی از کمیسیون ها در صحن علنی بررسی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201704100260125000.jpg تاکید,مطهری,بر,بررسی,طرح,ها,و,لوایح,در,صحن,علنی,براساس,تاریخ,چاپ Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا کاتب در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، 17 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری با استناد به ماده 100 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گفت: دستور هفتگی مجلس باید به ترتیب زمان ارسال طرح ها و لوایح از کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی، افزود: طرح ها باید به ترتیب اولویت در صحن بررسی شود مگر اینکه یک فوریتی یا دو فوریتی باشد.

وی اظهار کرد: دو راه برای اولویت بررسی طرح و لایحه در صحن وجود دارد؛ اگر 15 نفر از نمایندگان یا دولت تقاضا کنند و هیات رئیسه نیز با موضوع موافقت کند طرح در اولویت بررسی قرار می گیرد. در راه دوم حداقل 50 نفر از نمایندگان می توانند از رئیس جلسه بخواهند گزارش چاپ شده کمیسیون در اولویت بررسی قرار گیرد.

رئیس کمیسیون آئین نامه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برخی از طرح های موجود در دستورکار صحن علنی 29 مهرماه چاپ شده است در حالی که تاریخ چاپ لایحه ارزش افزوده کمیسیون اقتصادی در 18 اسفندماه به چاپ رسیده، از آنجاییکه این لایحه اقتصادی است بررسی  زودتر آن از سایر لوایح و طرح ها ایرادی ندارد اما نباید آئین نامه ذبح شود، اولویت بررسی طرح ها در صحن علنی رعایت شود.

علی مطهری که ریاست جلسه علنی مجلس را برعهده داشت در پاسخ به این نماینده گفت: دو راه برای اولویت بررسی طرح ها و لوایح وجود دارد؛ 15 نفر از نمایندگان این موضوع را امضا کرده و در هیات رئیسه برای اولویت دادن به بررسی طرح تصمیم گیری شود و راه دوم برای اولویت دادن به بررسی طرح ها و لوایح امضای 50 نفر از نمایندگان است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: 15 نفر از نمایندگان خواستار اولویت بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده شدند و در هیات رئیسه پس از بررسی، مقرر شد این لایحه زودتر بررسی شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح ها و لوایح باید به ترتیب تاریخ چاپ و ارسالی از کمیسیون ها در صحن علنی بررسی شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet