ایام محرم 1398
1388/07/14 12:50:00
سرویس صحن

اعتراض قنبری به عدم اطلاع رسانی در مورد مذاکرات ژنو

**"داریوش قمری" از عدم اطلاع رسانی مذاکره کنندگان ایرانی با نمایندگان آمریکایی و گروه ۱+۵ به مجلس در خصوص پرونده هسته‌ای انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده ایلام در تذکری آیین نامه‌ای با استناد به بند 11 ماده 23 گفت: در روزهای گذشته مذاکره کنندگان کشورمان مذاکرات مهمی را در ارتباط با پرونده هسته‌ای ایران با نمایندگان کشورهای گروه موسوم به 1+5 داشتند.

وی افزود: اما در خصوص نتایج این مذاکرات اخبار متناقضی به گوش ما می‌رسد.

قنبری اظهار داشت: از طرفی نمایندگان گروه 1+5 یکسری ادعاهایی مطرح کرده و از طرف دیگر مذاکره کنندگان ایرانی این ادعاها و نتایج را تکذیب کردند.

وی خاطرنشان کرد: برای مشخص شدن حقایق مربوط به مذاکرات با توجه به اهمیت آن خواهش ما این است که از مسئولین مربوطه بخواهید در طی جلسه‌ای در مجلس گزارشی رسمی در ارتباط با این مذاکرات ارائه شود.

نماینده ایلام همچنین با اشاره به مذاکرات میان نمایندگان کشورمان و مقامات آمریکایی و سفر غیرمنتظره وزیر امور خارجه واشینگتن و دیدار از مرکز حفاظت از منافع کشورمان افزود: معمولا با توجه به نبود روابط رسمی اینگونه سفرها مقداری شائبه برانگیز است.

قمری از هیات رئیسه خواست که از مسئولان و وزیر امور خارجه بخواهد در این رابطه توضیح دهند که آیا مذاکره با مقامات آمریکایی صورت گرفته است یا خیر؟ که مجلس در جریان امور باشد.

وی گفت: مجلس محرم امور است و نباید به این شکل در ارتباط با مسایل حساس و مهم کشور بی‌خبر بماند.

رییس مجلس شورایاسلامی در واکنش به این تذکر از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خواست که وزیر امور خارجه و جلیلی دبیر شورای امنیت ملی را به مجلس دعوت کند تا توضیحات آنها را در این رابطه دریافت کرده و در صورت لزوم در اختیار نمایندگان قرار دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet